UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyzdobit vánoční truhlíky?

Jestliže vás po sezóně trápí, že musíte z venkovních parapetů sundat truhlíky, máme pro vás řešení. Co takhle si vyzdobit vánoční truhlík? V době adventu tak vaše okna budou působit romanticky a vaše dekorace bude obdivovat kdejaký kolemjdoucí. Přinášíme vám zde několik tipů, které můžete zužitkovat při zdobení. Mějte však na mysli, že jde pouze o malou inspiraci a vaší fantazii se meze nekladou.

jak-vyzdobit-vanocni-truhliky

Jak vyzdobit vánoční truhlíky? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Do truhlíků můžete použít všechno možné, jen myslete na to, že byste měli pracovat s materiály a rostlinami, které přečkají mráz, vlhkost a sníh. Jednak si sežeňte přírodní produkty, které najdete například v lese nebo u vás na zahradě. Větvičky od jehličnanů, jalovce, vřesu, buxusu, šišky, jmelí či šípky vám mohou přijít vhod.

Není od věci ani nasušit si pár plátků jablek nebo pomerančů. Těmi zbylými později můžete později dozdobit i váš vánoční stromeček. Dále se vám při zdobení venkovních truhlíků mohou hodit některé produkty z papírnictví, květinářství a dalších obchodů. Do truhlíku můžete dát skleněné baňky, látkové, proutěné, dřevěné či slaměné ozdobičky, barevné řetězy, jutu, drobné plyšové hračky či mašle všech tvarů a barev.

vanocni-dekorace

A v neposlední řadě můžete truhlík ozdobit i věcmi, které sami vyrobíte. Můžete například z bílé příze uháčkovat sněhovou vločku. Nebo můžete z polystyrenových koulí různých velikostí vyrobit sněhuláka. Nebo zkuste třeba z kartonu vytvořit ozdobičku a nalepit ji tavnou pistolí na špejli. Vytvoříte tak originální zápich do truhlíku.

Jakmile máte vše potřebné po ruce, můžete začít se samotným dekorováním. Do truhlíku nasypte až po okraj hlínu a pokropte ji vodou, aby pěkně slehla. Díky hlíně bude truhlík stabilní i při vichřici. Následně do zeminy zapíchejte větve jehličnanů či jiných stromů/keřů. Poté mezi větve naaranžujte ostatní přírodniny, zdobné zápichy a další ozdoby. Nakonec truhlík opatřete mašlí, která by měla barevně ladit se zbytkem dekorací.

Chcete-li truhlíky posunout ještě o úroveň výše, můžete je doplnit o venkovní LED žárovičky, které v podvečer vykouzlí romantické osvětlení. Inspiraci na vánočně zdobené truhlíky a květináče můžete najít například na Pinterestu nebo si jen prostě všímejte cizích truhlíků při vašich procházkách. Pusťte se do tvoření a vánočně zdobené truhlíky za okny vašeho domu či bytu vám jistě budou dělat radost.

Pro Dudlu napsala: Tereza Strohmeierová

Vyberte si vánoční dekorace:

Pokračujte v čtení blogu: