UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kdy a jak sázet tulipány?

Tulipány jsou moje nejoblíbenější květina, kterou jistě zbožňuje spousta lidí, nejenom já. Při každé příležitosti, když tulipány vidím, rozechvěje se mi srdce neskutečnou radostí. A protože tulipány naprosto miluji, rozhodla jsem se o nich napsat článek, který vám přiblíží a prozradí více informací o této krásné květině.

jak-sazet-tulipany

Tulipány jsou nejznámější v červené barvě, ale samozřejmě existují a rostou v mnoha barvách - například žluté, bílé, nebo růžové. Mnoha lidem krášlí zahrady a rádi je pěstují.

Sázení tulipánů - kdy je na něj nejlepší čas?

Pokud chcete vypěstovat tulipány, nejlepší čas na sázení je v září a v říjnu. A proč je nejlepší čas na sázení tulipánů primárně v září? Pro výsadbu tulipánů je důležitá teplota cca 9°C, ale nesmí mrznout.

zahradnicke-potreby

Jak vysadit tulipány?

Nejdůležitější je při sázení tulipánů postupovat podle instrukcí na obalu. Obecně se při sázení tulipánů (jakékoliv barvy) používá pravidlo, které říká, že hloubka zasazení cibule musí být dvoj až trojnásobkem výšky konkrétní cibule. Tulipány se sázejí až do hloubky čtyřnásobku výšky cibule, aby odolaly mrazu.

Cibulky se vždy sázejí kořínky dolů, případně bokem. Obráceně zasazená cibulka asi nezajde, ale růst jí jen ztížíte. Půda by měla být propustná. Stanoviště může být slunné, ale i stín zvládají cibuloviny dobře. Pokud se rozhodnete vysadit více cibulovin, pak nešetřete na množství.

Tulipány na zahrádkách vypadají opravdu nádherně a je to jedna z nejkrásnějších květin, která dokonale zkrášlí zahrádky lidí. Tulipány poutají neskutečně velkou pozornost kolemjdoucích. Kromě toho jsou i vhodné jako dárek partnerce, který určitě potěší. Každá žena miluje květiny a proto pokud své partnerce chcete nějaké darovat, určitě by nebylo na škodu darovat jí plnou náruč tulipánů, určitě to ocení.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: