UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pěstovat kaly?

Kaly jsou nádherné květiny. Nejnádhernější a nejčastější jsou v bílé barvě. Jak se o ně starat a co jejich péče obnáší? To se dozvíte podrobněji v tomto článku, kde si vše probereme více do hloubky.

jak-pestovat-kaly

Pěstování kaly

Asi byste si kladli nejprve otázku, odkud tato krásná květina (bílá kala) pochází. Odpověď je možná překvapující a možná byste ji ani nečekali - její původ koření až v Africe. Kala je rostlina, která od jara do podzimu potřebuje spíše teplo. Na jaře je vhodné ji přihnojit jednou týdně.

A co zahradní kaly?

Ty měří v průměru přibližně 40 - 60 centimetrů a kvetou v létě. Kaly však nerostou jenom bílé, můžeme si vybrat kaly v barvách, které chceme mít na zahradě a ty vypěstovat. Zahradní kaly potřebují hodně světla s trochou stínu, přímé světlo by jim mohlo spíše uškodit.

Hrozí kalám nějaké nemoci a škůdci?

Pokud milujete kaly a chcete je jich vypěstovat co nejvíce, aby vám krášlily zahradu, dobrou zprávou pro vás určitě bude fakt, že kaly jsou odolné a jen tak je něco nenapadne. Existuje jen jedna věc, proti které jsou méně odolnější a to je hniloba - ta často napadá jejich hlízy. Hniloba se rychle rozšiřuje a proto nemocné rostliny zničte, jinak se bude šířit bleskovou rychlostí dále.

zahradnicke-potreby

Jak využít kaly?

Kaly slouží jako nádherná květinová ozdoba na zahradách i květinová dekorace doma - má tedy především "krášlicí" funkci. Mnoho lidí tyto květiny miluje právě kvůli jejich kráse a často si je vysadí na zahradách na okrasu. Kaly různých barev jsou opravdu pastvou pro oči a srdce.

Kde můžu koupit kaly na pěstování?

Kaly jsou všude dostupné a proto stoupá i jejich oblíbenost. Jsou vhodné jako darovaná květina pro ženu i květina pro pěstování. Kaly jako dárek můžete koupit v každém květinářství. Pokud je naopak chcete zasadit, najdete je v každém obchodě se zahradnickými potřebami.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: