UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pěstovat fuchsie?

Mnozí z vás jistě o této květině ani neslyšeli. A když už ano, tak je možné, že jste si nezapamatovali její jméno. Jak vypadá fuchsie a co to vlastně je?

jak-pestovat-fuchsie

Jak pěstovat fuchsie? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak už jsem zmiňovala, je to květina. Vypadá opravdu nádherně. A ani se nedivím, že mnoho lidí obdivuje její krásu a chtěli by se ji taky naučit pěstovat. Fuchsie má totiž nádherné fialovo-růžové květy, které uchvátí každého, kdo ji uvidí. A pokud fuchsie dostanete jako květinu na narozeniny, je to ještě nádhernější. Fuchsie by totiž chtěl zajisté dostávat každý.

Teď ale už k jejímu pěstování a péči. Fuchsie je balkonová rostlina. A ačkoliv by se možná někomu mohlo zdát, že tato rostlinka se dá lehce vypěstovat, není tomu tak. Fuchsie je velice náročnou rostlinou a proto pokud už jste se rozhodli, že ji budete pěstovat, nebylo by od věci shrnout si pár praktických rad, které vám v péči o ní velmi pomohou, pokud s jejím pěstováním ještě třeba například nemáte vůbec žádné zkušenosti a budete je pěstovat poprvé. 

Fuchsie vyžadují vzdušné prostředí, kam nesvítí moc sluníčko - u fuchsií by totiž v případě styku fuchsie se sluncem mohlo dojít k popálení květů, což určitě nechcete, a proto je lepší to raději neriskovat. Fuchsii můžete dát třeba na zahradu nebo i na balkon, ale jak už jsem zmínila, bacha na sluníčko. Také zalévání fuchsií musí být vyrovnané.

U fuchsií platí pro někoho jednoduché a pro někoho složité pravidlo; nezalévejte fuchsie ani málo, ani hodně. Prostě tak akorát. Dalším důležitým faktorem pro pěstování fuchsií je opravdu kvalitní substrát (v případě, že si chcete fuchsii udržet naživu a zdravou). I tento prvek je dalším prvkem, co byste měli při pěstování fuchsií splňovat. A to nejen toto všechno, ale navíc ještě hnojení. Fuchsie by se měly hnojit minimálně dvakrát týdně od počátku dubna zhruba do konce srpna.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: