UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pěstovat lilie?

Kdo by nechtěl pěstovat na své zahradě nebo terase lilie? Během kvetení jsou lilie královnou zahrad a výhodou je, že je nebudete muset každý rok přesazovat. Když jim poskytnete kvalitní zahradní půdu a stanoviště v polostínu, nebudou stát ve vodě, bude se jim jistě u vás moc líbit.

jak-pestovat-lilie

Jak pěstovat lilie? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Je jen na vás, zda ji budete pěstovat jako samostatnou květinu nebo ve skupinách. V obchodech naleznete mnoho druhů, květy lilií mohou být různě velké, vzpřímené nebo také převislé. Nově pořízené cibule dejte do země během září nebo na začátku října. Uděláte-li to později, hrozí, že nestačí do zimy dostatečně nezakořenit a cibule vymrznou.

Pokud termín zmeškáte, počkejte raději až na jarní výsadbu. Sázet můžete přímo do zahrady nebo do velkých květináčů. Substrát do květináčů připravte z kompostu, rašeliny a písku a nebo kupte kvalitní zahradnický substrát. Dno květináče vystelte vyzrálým hnojem a v průběhu kvetení několikrát přihnojte. Cibule zasaďte do hloubky odpovídající trojnásobného průměru jejich velikostí a důkladně zálejte.

Nejčastější zálivku lilie vyžadují během května a června. Dejte si pozor, ať nemokříte listy, mohly by na rostlinách vzniknout plísně. Při pletí a kypření okolní půdy buďte opatrní, abyste nepoškodily nově rašící kořínky a nově narůstající malé cibulky. Lilie jsou odolné vůči chorobám. Pokud je však napadnou mšice, silně napadené rostliny budete muset odstranit a zlikvidovat. Odkvetlá květenství průběžně odstraňujte. Budete-li se o lilie hezky starat, na jednom místě vám vydrží šest až deset let.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: