UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se zbavit vos?

Asi každý z nás to zná, pokud má zahradu. V klidu si sedíte, jdete se na něco podívat a najednou uvidíte vosy a vosí hnízdo. Tohle bývá nejčastějším problémem hlavně a převážně v létě. Jak ale zabránit vosám, aby byly tam, kde nechcete, aby byly?

jak-se-zbavit-vos

Jak se zbavit vos? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Nejhorší je ta situace, pokud jste ještě k tomu alergičtí na vosí bodnutí. Pokud taková situace nastane, rozhodně neničte vosí hnízdo sami a raději požádejte někoho o pomoc, aby nedošlo ke krizové situaci, která by pak byla ještě složitější a vy jste museli do nemocnice. Je dobré odstraňování hnízda provádět způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Jedním ze způsobů, jak můžete zničit vosí hnízdo účinně a efektivně, je použít pesticidy (tedy chemii), které vosy zahubí.

K tomu, abyste mohli vosy sesadit a vosí hnízdo zničit, je potřeba, abyste si vybrali dobrou dobu na zničení hnízda - buď vosí hnízdo ničte pozdě večer a nebo brzo ráno. V žádném případě si ale nesviťte na vosy a hnízdo klasickým bílým světlem, protože to by vosy mohlo jedině probudit a pobouřit. Ideální doba na ničení vosího hnízda je tedy právě z toho důvodu brzo ráno nebo pozdě večer, protože vosy bývají mnohem méně aktivnější a tak je menší riziko, že vám ublíží a něco se stane.

Je ale důležité zmínit, že pesticidy jsou toxické a proto byste s nimi měli zacházet velmi opatrně, zvláště co se týče přístupu k nim. Takže pokud už se vám vosí hnízdo podaří zničit, ještě nemáte zcela úplně vyhráno. Až si tedy budete jistí, že vosí hnízdo je stoprocentně zničeno, je třeba ho shodit nějakou tyčí na zem a nejlepší varianta je rozdělit ho na kousky. Co se týče vos, které jsme zahubili  zneškodnili pesticidy, je dobré se jich také velmi rychle zbavit, protože tyto vosy jsou také otrávené pesticidem, toxické a tudíž nebezpečné i pro vás, proto se jich nezapomeňte zbavit!

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: