UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se zbavit pavouků?

Pavouci jsou také nesmírně ožehavým tématem. Ve svém okolí se setkávám s opravdu hodně lidmi, kteří se pavouků docela dost až extrémně bojí. Úplně ukázkovým příkladem je třeba moje mamka, která jenom vidí maličkého pavouka a už málem dostane infarkt. A potom je tohle o to horší pro tyto lidi, pokud nacházejí ve svém domě nezvané hosty a vetřelce - tedy pavouky a absolutně neví, jak se jich zbavit, ještě k tomu, když mají silnou arachnofobii a nemohou se pavouků byť jen dotknout nebo je spatřit.

jak-se-zbavit-pavouku

Jak se zbavit pavouků? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Proto jsem si pro vás sepsala několik rad a tipů, které by vám mohly pomoct k tomu, abyste se pavouků - takzvaných (pro vás) nezvaných hostů zbavili. Jednou variantou je zbavit se pavouků tou nejpřirozenější cestou, tedy přírodou. Tato varianta je asi pro vás nejlepší, protože nemusíte používat žádné chemie a látky, které jsou toxické a nejen vás, ale i vaše okolí by mohly tak velmi rychle ohrozit.

Jednou z přírodních metod, jak se zbavit pavouků, jsou kaštany. Látky obsažené v kaštanech totiž pavouky velmi odpuzují a to může být zejména pro ty, kteří mají z pavouků panický strach, nesmírnou výhodou. Stačí si tedy připravit a rozpůlit kaštany a dát je všude na místa, kde se pavouci vyskytují. Pokud nemáte nějaký přehled o tom, kde všude se nachází, rozpůlené kaštany můžete umístit do každé místnosti - budete mít tak jistotu, že jste nad pavouky vyzráli. Nejčastější místa výskytu pavouků jsou ale především okna, dveře, různé kouty v místnosti a rohy.

Druhou možností, jak přírodně odpudit pavouky je máta, která nám krásně voní, nýbrž v pavoucích vzbudí odpor. Stačí do vody přidat dvacet kapek mátového oleje a aplikovat na nejčastější místa výskytu pavouků. Vidíte tedy, že k tomu, abyste se zbavili pavouků, si vystačíte přírodními metodami a není třeba používat chemii.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: