UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Samolepky na auto

Nálepky na auto (Autolepky)

Když jsme si s přítelem pořídili první společné auto, ani nás nenapadlo pořizovat nějaké samolepky. Zkrátka nebyl důvod. Ale s narozením prvního syna jsme neváhali a pořídili si nálepku „Dítě v autě“. Nebylo to jen z toho důvodu, abychom dali všem kolem nás najevo, že máme přírůstek v rodině a vezeme jej v autě. Bylo to především spíše s preventivních důvodů, aby netrpěliví řidiči lepící se na nás věděli, proč jedeme opatrně a neholdujeme rychlé jízdě. A myslím, že se to setkalo s úspěchem. Sice se na nás někteří pořád lepí a asi by se nám chtěli podívat do kufru, ale už na nás alespoň netroubí, když jedeme pomaleji.

Já sama jsem se vždycky spíše považovala za neřidiče. Zkrátka další auto do rodiny pro nás byla zbytečnost a po Praze jsem se všude dostala pěšky nebo MHD. Ovšem s přestěhováním se na menší obec mi začalo docházet, že si auto chtě nechtě budu muset pořídit a oprášit tak svůj řidičák. Neřídila jsem totiž dlouhých 15 let? A jak se to stalo? To jsem si tak ve svých 18ti letech udělala autoškolu pro případ „co kdyby náhodou někdy“. Poté jsem řídila spíše jen sporadicky. No a po 15ti letech jako když jsem řidičák našla. Pořídila jsem si svoje první auto a pustila jsem se do toho. No, co si budeme povídat, nebyla to zrovna procházka růžovou zahradou, ale nakonec ty moje nové začátky nedopadly tak špatně, jak jsem se zprvu obávala.

No ale, abych si zas tak moc nefandila, musela jsem i svoje auto vybavit samolepkou v podobě označení „Začátečník“. U této nálepky nevím, zda se to tak trochu neminulo účinkem, protože draví řidiči mě předjíždějí i pokud v obci jedu 50 km/h prostě jen z toho důvodu, aby mi jednoduše ukázali, že oni rozhodně začátečníci nejsou a nepojedou přece pořád za mnou jako nezkušenou. Ale co už, toto chování přehlížím a jedu si podle svého, a především podle předpisů.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem samolepek na auto na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás auto samolepky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

dudlu-autosedacky-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Auto, moto svět