UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Šampóny

Šampony

Šampony patří k nejprodávanějším drogistickým artiklům současnosti. Určitě je zajímavostí, že průměrný Čech spotřebuje ročně kolem 0,7 litru šamponu. Celkový prodej šamponů je v ČR kolem 7 000 000 litrů za rok. 

Historie šamponu sahá do roku 1904, kdy německý drogista Hans Swarzkopf vymyslel ve vodě rozpustnou směs na mytí vlasů. Tento práškový šampon získal rychle na oblibě a prodával se hned v několika variantách. 

Tekutý nealkalický šampon se začal vyrábět v roce 1927 a jednalo se opět o značku Swarzkopf. V roce 1949 uvedl stejný výrobce na trh šampon v tubě Schauma. Tato událost odstartovala masový prodej šamponů. 

Šampony mají za úkol umýt z vlasů nečistoty, pečovat o pokožku a vyživit je. Při výběru šamponu je dobré ujasnit si předem, co od něj očekáváme a zároveň volit takový, který je vhodný pro náš typ vlasů. Existují šampony pro normální vlasy, barvené vlasy, blond vlasy, suché vlasy, mastné vlasy, jemné vlasy, vlnité vlasy, vlasy s roztřepenými konečky, proti lupům, proti vším. Jednotlivé druhy se liší zejména množstvím pěnících složek, abrazivních částic, keratinu, olejů atd. Zvláštní kategorii představují sprchové gely a šampony v jednom, takzvané 2v1. Pojmem 2v1 se ale rovněž označuje šampon a kondicionér v jednom. Na trhu je také specialita 3v1, což je šampon, kondicionér a maska v jednom.

Na oblibě získávají čím dál více přírodní šampony bez chemických složek. Dalším trendem jsou také šampony ve větších ekologických náhradních náplních.  Kromě úspory obalů přináší i úsporu peněz. Trh také dobývají takzvané šampuky a tuhé šampony. Jejich výhodou je ekologický papírový obal, vyšší koncentrovanost, skladnost a přírodní složení. Další vychytávku představuje například šampon v tabletách nebo práškový šampon.

Pokud nemáte čas si vlasy zrovna umýt a přesto chcete mít vlasy vzdušné a jako zrovna umyté, sáhněte po suchém šamponu. Prodává se buď ve spreji, nebo v prášku.

Pro Dudlu sepsala: Martina Masopustová

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem šamponu na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás šampóny nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-hrebeny-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články zPro maminky a tatínky