Sprchové gely

1 položek celkem
Sprchový gel dětský Spiderman 300ml dětská kosmetika
99 Kč

Vyberte si produkt Sprchový gel dětský Spiderman 300ml dětská kosmetika, který udělá vám, či jako dárek druhému radost s orientačními parametry: Dárek,

Kód: DS99999307

Sprcháče

Asi by vás nenapadlo, že předchůdce sprchového gelu – tekuté mýdlo vzniklo už v roce 1865, kdy si jeho chemický vzorec nechal patentovat pan William Shepphard. Na popularitě získalo tekuté mýdlo několik desítek let poté v roce 1898. Na trh ho uvedl pan B. J. Johnson roku 1898 se společností Palmolive. V jeho složení i názvu se nacházel palmový a olivový olej.

Dnes existuje velký výběr sprchových gelů, každý si může najít ten svůj nejoblíbenější. Sprchové gely jsou obvykle parfémované, jinou vůni vybírejte v létě a jinou v zimě. Pro ženy se v létě hodí lehké citrusové a chladivé vůně. V zimě klidně sáhněte po těžších vůních, jako je vanilka, kakaové máslo a podobně. Pro muže jsou v létě vhodné nejrůznější citrusové sprchové gely nebo ty s mořskými minerály, na zimu naopak orientální, dřevité a kořeněné vůně.

Pokud chcete sdílet s partnerem všechno, a to i včetně sprchového gelu, sáhněte společně po takzvaném unisex sprchovém gelu. Samostatnou kategorií jsou sprchové gely pro děti. U nich při výběru hraje hlavní roli šetrné složení k jemné dětské pokožce. Děti navíc ocení příjemnou vůni (například Bubble Gum) a atraktivní obal.

Při výběru sprchové gelu určitě zohledněte typ vaší pleti. Jinou péči potřebuje citlivá pokožka, jinou suchá pokožka a jinou například se sklony k akné atd.  Pokud máte citlivou pokožku se sklony k alergiím, je lepší volit hypoalergenní sprchové gely bez syntetických látek a parfemace. Suchou pleť potěší sprchové gely bohaté na hydratační látky s obsahem rostlinných olejů.

Pokud se vás netýká problém suché nebo citlivé pokožky, zkuste občas použít peelingový sprchový gel. Tento typ sprchového gelu obsahuje jemné částečky, které umí pleť vyhladit a odstranit z pokožky odumřelé kožní buňky. Lepší je vybrat peelingový sprchový gel s přírodními abrazivními látkami, jako jsou například drcené skořápky vlašských ořechů než s plastovými mikročásticemi. Mezi další speciální sprchové gely můžeme řadit například olejové, pečující o tetování, po opalování atd.

Pro Dudlu sepsala: Martina Masopustová

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem sprchového gelu na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás sprcháč nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

koupani-vana-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady a tipy pro kutily