UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to kloaka?

Nyní tu máme něco ze světa drůbeže. No, kdo by neznal klasickou slepici, kterou jste nemuseli jen vidět na obrázku v učebnici, ale vaše babička nebo snad i vy kvůli předraženým potravinám jste se rozhodli, že si zakoupíte pár slepic a budete se o ně starat. Samozřejmě na to musíte mít na zahradě i dostatečné místo a pravidelně jim dávat najíst a napít. Nejen sbírání vajíček, na které se těší hlavně děti, protože můžou domů přinést něco co právě slepička snesla, ale je potřeba také i to, aby měly i v zimě teplo. Kloaka je důležitou částí trávicí soustavy u drůbeže. Kloaku má jak kohout, tak i slepice. Navíc se kloaka skládá ze 3 částí.

co-je-to-kloaka
(Zdroj fotky: Freepik.com)

První je tedy zásobárna, druhé je pohlavní ústrojí a třetí je vývod. Podrobný obrázek lze také dohledat na internetu, pokud se tedy zajímáte právě o toto téma, a chcete si také ke svým slepičkám pořídit krásného kohouta, který je bude chránit ve dne, v noci. Jsou, ale také i lidé, kteří se kohoutů bojí, protože si ve svém dětství zažili nemilou zkušenost, a začali se bát. Proto mohou mít jen slepice i bez kohouta.

Kdo si jednou pořídí jakékoliv zvíře už má zodpovědnost. Chovat se k nim dobře je na prvním místě, protože kdo by se poté chtěl dívat přes zahradu na svého souseda, který není schopen se o slepice postarat a oni tak žijí jen na malém oploceném kousku zahrady a strádají. Komu se to nelíbí a vidí, že zvířata spíše vypadají jako kdyby každou chvíli měli odejít na onen svět, mohou také zavolat na určitá telefonní čísla a ohlásit to co se děje.

zverimex

Není dobré, když člověk přihlíží a nic s tím nedělá. Pokud se někdo neumí starat o svá zvířata, tak by si je ani neměl pořizovat nebo si k nim neměl pořizovat další. Mnozí lidé si to však nechtějí ani přiznat, a raději se hádají se svými soudy, přestože nemají pravdu nebo snad ano?

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: