UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak poznat pohlaví Korely?

Korely jsou opravdu úžasná zvířata. Jsou to ptáci, kteří dokážou hodně věcí. Pojďme si o korelách povědět něco více v tomto článku. Korely patří do podskupiny ptáků. Jsou to zvířata, které dokážou například mluvit.

korely-jak-poznat-pohlavi
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak naučit korelu mluvit?

Je důležité, abyste s korelou trávili co nejvíce času. Na to, zda se korela dokáže naučit mluvit, vliv pohlaví až tak nemá. Aby se korela mohla naučit mluvit, potřebuje co nejvíce zachytit slova, které ji chcete naučit. To znamená, že byste k ní měli přistupovat jako k člověku. Mluvit s ní opravdu co nejvíce.

Jako kdybyste mluvili s kamarádem. Ona má šanci naučit se tolik slov, stačí jen vytrvat a nevzdávat to hned na začátku. Je jasné, že nebude hned umět mluvit, ale časem by to mělo být čím dál lepší. Stačí vytrvat a nevzdávat se.

Kde korelu koupit?

Korelu můžete koupit ve zverimexu a nebo od soukromého chovatele. Od soukromého chovatele je koupě ale podstatně lepší. Ve zverimexu mnohdy bývají nemocná zvířata, nemusí to tak ale nutně vždy být.

zverimex

Jak poznat pohlaví korely - samec, nebo samice?

To opravdu hodně lidí neví, především proto, že se tomuto tématu až tak nevěnuje. Pojďme si tedy říct, jak na to. Pohlaví korely lze poznat podle několika věcí.

a) podle barvy - Samec je narozdíl od samice tmavě šedý, zato samice je světle šedá.

b) chocholka - U samce můžeme nalézt tmavě žlutou chocholku. Ale u samice je naopak barva chocholky úplně jiná. Ptáte se jaká? Šedo-žlutá.

c) tváře - Sameček má hodně výrazné barevné tváře, samička naopak spíše nevýrazné.

d) ocasní pera - Samec je má striktně jednobarevná, zatímco samička příčně pruhovaná.

Je zajímavé, kolik rozdílů mezi stejným druhem ptáka, ale odlišným pohlavím najdete. Další rozdíly samozřejmě také můžeme najít, toto jsou ale ty nejdůležitější a nejčastější.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: