Jak na mouchy, jak je odpudit?

Asi všichni známe ten pocit v létě. Sedíme na terase nebo na balkoně (dokonce někdy i doma), sluníčko svítí a nic už nemůže být ideálnější. Najednou ale zaslechneme ten známý zvuk, který známe bohužel všichni - bzučení mouchy okolo nás. Někdo je ignoruje, někomu naopak extrémně vadí. A není divu. Mouchy totiž mohou přenášet různé nemoci. Prakticky nejhorší je, když nám mouchy sedají na jídlo - to už potom na něj lehce ztrácíme chuť. Jak tedy zařídit, aby se nám mouchy zeširoka vyhly? To se dozvíte v dnešním článku.

jak-na-mouchy-jak-je-odpudit
(Zdroj fotky: Freepik.com)

První tip: Muškáty na balkon

Mnoho lidí to vůbec netuší, ale muškáty mouchy přímo nesnáší (konkrétně jejich vůni), která je snadno odradí a mouchy tak ztratí o vaše jídlo zájem.

Druhý tip: Síťky na okna

Pokud vám mouchy létají i do bytu, nebo do domu, musí to být pěkně otravné. S tímto problémem vám ale pomohou síťky, které zamezí nejen přístupu much, ale také komárů a jiné další havěti. Výhodou sítěk je, že si v klidu můžete otevřít okno a dýchat čerstvý vzduch, ale nic vám přes okna nenalétá.

Třetí tip: Bylinky

Je velikou zajímavostí, že mouchy jsou extrémně citlivé na pachy a to by se mělo využít co nejvíce. Vůně máty, rajčat, levandule a bazalky jim smrdí, takže stačí do bytu umístit jednu z těchto rostlinek a mouchy by se vašemu bytu měly obloukem vyhnout.

zverimex

Čtvrtý tip: Ocet

I ocet mouchám nevoní a to je velké plus. Můžeme jej přimíchat kamkoliv - mouchy odradí a vy si tak v klidu budete moci zdřímnout bez bzučení mouchy.

Teď už víte, jak na mouchy vyzrát. Je pravdou, že mouchy dokážou být hodně otravné a proto si tyto tipy někam zapište a schovejte, ať se potom nad mouchami nemusíte zase rozčilovat. Jak vidíte, tak mouchy jdou snadno zlikvidovat a odradit, tak se nestresujte a v klidu si posuďte na terase s jídlem a pitím.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: