UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak na sumce?

Přemýšlíte o lovu ryb? Zkuste ulovit sumce. Lov sumců je velmi zábavný a lze jej provádět různými způsoby. Nejlepším způsobem lovu sumců je použití živé návnady, ale pokud nemáte žádnou živou návnadu, můžete použít i umělé nástrahy. Sumec je sladkovodní ryba, která se vyskytuje v jezerech, řekách a potocích. Obvykle se schovávají pod kameny nebo kmeny, takže budete muset použít dobrý rybářský prut a naviják.

jak-na-sumce

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Na co sumce lovit

Sumce lze chytat na různé návnady v závislosti na druhu ryby, kterou se snažíte ulovit. Například sumec říční má rád sýr a červy, zatímco sumec modrý dává přednost rakům nebo krevetám.

Kde sumce lovit

Nejlepší místa pro lov sumců jsou oblasti, kde u břehu vody roste dostatek vegetace, protože ta poskytuje rybám úkryt. Sumci se také shromažďují kolem ponořených stromů nebo kmenů, protože poskytují úkryt před predátory.

zverimex

Jak lovit sumce

První věc, kterou budete muset udělat, je obstarat si rybářský lístek, pokud ho ještě nemáte. To lze provést online, v místním obchodě se sportovními potřebami nebo dokonce v některých obchodech s potravinami, které prodávají rybářské vybavení.

Jakmile budete mít licenci, vezměte si ji s sebou, aby strážce zvěře věděl, že jste legální, a pak vyrazte k vodě s prutem a navijákem připraveným k lovu!

Existuje mnoho různých metod lovu sumců, ale nejjednodušší je použití návnady. Návnadou může být cokoli od červů, cvrčků nebo langust až po kuřecí játra nebo párky v rohlíku. Jakmile máte návnadu, nastražte ji na háček a nahoďte do vody. Nejlepší dobou pro lov sumců je noc, protože tehdy mají tendenci se častěji krmit a je méně pravděpodobné, že je vyplaší provoz lodí.

Jakmile se váš vlasec dotkne vody, měli byste udělat několik věcí:

  1. Počkejte, dokud neucítíte škubnutí za vlasec, a teprve potom zasuňte háček do rybí tlamy. Jinak může ryba jednoduše odplout, aniž by se jí něco stalo a aniž by se jí podařilo něco ulovit.
  2. Když už háček do tlamy nastražíte, navíjejte rychle, abyste o úlovek nepřišli!

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: