UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odnaučit psa skákat?

Naučit psa, aby neskákal je důležitou součástí práce majitele psa. Lze ji využít v mnoha situacích, od přimění štěněte, aby přišlo na zavolání, až po přimění štěněte, aby nepřeskočilo plot nebo nastoupilo do auta. Proč psi skáčou na lidi? Psi jsou smečková zvířata a často chtějí být co nejblíže svému majiteli. Když vás vidí sedět, mohou chtít vyskočit na gauč nebo postel vedle vás, aby měli pocit, že patří do smečky.

jak-odnaucit-psa-skakat

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak odnaučit psa skákat po lidech

Je dobré odnaučit psa skákat na lidi, zejména na děti. Tím nejlépe zajistíte, že váš pes při přiblížení k někomu nechtěně neublíží.

  • Používejte pamlsky a pozitivní posilování - Začněte tím, že budete používat pamlsky jako odměnu za neskákání na lidi. Držte pamlsky před psem a pobídněte ho, a řekněte nesmíš. Jakmile poslechne, dejte mu jeden z pamlsků. Tento postup můžete opakovat, dokud váš pes nebude vědět, co po něm chcete.
  • Používejte pochvalu a náklonnost - Jakmile váš pes zvládne první krok, můžete ho začít odměňovat pochvalou a náklonností namísto pouhých pamlsků. Zpočátku může být užitečné, aby vám s tímto krokem pomohl někdo další z vaší domácnosti, abyste oba současně posilovali chování. Postupem času by však mělo být snazší, aby psa trénoval jen jeden člověk bez cizí pomoci.

zverimex

Jak odnaučit psa skákat na postel, na dveře a přes plot?

Jedním ze způsobů je výcvik, ale dalším způsobem je vedení. Tím, že svého psa naučíte, kam může a kam ne a co může a co nemůže v určitých situacích dělat, pomůžete zvládnout jeho chování a také usnadníte život ostatním v jeho okolí tím, že jim nebude šlapat na nohy nebo je srážet vzrušený pes, který chce okamžitě upoutat pozornost!

Když svého psa učíte, kam může jít a co může v určitých situacích dělat, je nejlepší, když začnete po malých krůčcích, aby ho příliš mnoho informací najednou nezahltilo a neodradilo! Všichni psi jsou různí, takže každý výcvik se bude lišit podle osobnosti vašeho psa.

Existuje však několik obecných rad, které pomohou s jakýmkoli chováním při skákání 

Než začnete psa učit, aby neskákal, ujistěte se, že pes chápe, že skákání není dovoleno. Pokud váš pes skáče na lidi, zavřete ho do přepravky nebo do jiné místnosti, když k vám přijde návštěva, dokud nepochopí, že skákání není vhodné chování.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: