Jak se zbavit chlupů?

Naše kočička je naše milovaná spolubydlící. Dělá nám radost a strašně rádí se s ní mazlíme a hrajeme. Jenže všudypřítomné chlupy nás dost otravují. Proto jsem hledala nejlepší způsoby, jak se chlupů zbavit.

jak-se-zbavit-chlupu

Jak se zbavit chlupů? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak se zbavit chlupů od zvířat?

Nejzásadnější péčí je línání mazlíčka co nejvíce minimalizovat. Línání je přirozené pro většinu zvířat. Jeho cyklus je u zvířat nepřetržitý. Tam, kde rostou nové chlupy, podsada postupně slábne a vytváří prostor pro chlupy nové. Celý cyklus ovlivňuje několik faktorů, např. jak velké teplo máte doma a kolik času trávíte venku. Když se budete pravidelně a s láskou starat o jeho srst, zbavíte se nechtěných chlupů dříve, než vůbec spadnou na podlahu.

Domácí mazlíčci mají dva druhy srsti - svrchní ochrannou, ta je hladká, voděodolná a spodní hustou, teplou podsadu. Právě ta spodní má na svědomí největší část uvolněných chloupků. Pravidelným česáním zachytíte do kartáče uvolněné svrchní chlupy, prach a všechny nečistoty, které ulpěly na jeho srsti během dne. Navíc bude jeho srst hladká a lesklá. Vyčesávání odstraní uvolněnou podsadu ještě předtím než vylíná.

zverimex

Vyčesávat srst stačí jednou za týden. Další možností odstranění chlupů z oblečení nabízejí moderní pračky se zabudovanými programy pro odstranění chlupů. Při volbě programu se k normálnímu pracímu cyklu přidá ještě předpírka a máchání, čímž se z vláken prádla chlupy dostanou pryč.

Dalším účinným bojovníkem je sušička, která odstraní i odolnější chlupy, se kterými si pračka neporadila. Horký vzduch z prádla chlupy prostě nemilosrdně vyfouká. Pokud ale potřebujete zasáhnout rychle a chlupy z oblečení odstranit ihned, sáhněte po lepicím válečku. Skvělým pomocníkem jsou i speciální kartáče pro odstranění chlupů, které přijdou vhod na kabáty, manšestr nebo sametové kousky.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Vyberte si potřeby pro zvířátka:

Pokračujte v čtení blogu: