Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Taška do kufru auta

Taška do auta

V 95. roce jsme vyrazili s celou rodinou do Tater. Máma, táta, babička, děda a batole se sedačkou v tmavomodrém Favoritovi. Dneska už se tomu ani věřit nechce, ale vážně jsme se na tu týdenní dovolenou v 5 lidech poskládali. Rodiče vědí, že čím menší dítě, tím více věcí si s sebou vozí, takže ani já jako prcek jsem rodinnou bilanci nezachraňovala. Táta tehdy vydal pokyn: „ Žádné tašky a kufry, balíme do igelitek.“ A skutečně všichni si zabalili do igelitek, které tehdy byly trendy a in a hlavně šlo je vytvarovat tak, aby se jimi vyplnil každičký prostor v malém autě. Takže ani babička nemusela jet na střeše. Jak jsme si dovolenou užili, si nepamatuju, ale balení do igelitek zůstává úsměvnou rodinnou historkou.

V roce 2005 jsme vyrazili ve stejném složení do Francie na lyže. Tentokrát jsme využili nabídky cestovní kanceláře a jeli jsme autobusem. Od organizátora zájezdu přišel jednoznačný příkaz: „Přepravujeme pouze kufry, nikoliv sportovní tašky a batohy, které nedrží tvar.“ Pan řidič prostě potřeboval, aby mu to v zavazadlovém prostoru všechno pěkně lícovalo. Nařízení jsme dodrželi (na rozdíl od ostatních cestujících) a podařilo se autobus naložit a zdárně dojet do Francie. Lyžování tam bylo naprosto úchvatné. Nekonečné pláně, sluníčko, veselí vlekaři…Akorát cestovka měla kromě zavazadlového prostoru věnovat pozornost také funkčnosti topení. Ten týden doma s horečkou po tom, co v autobuse celou 24hodinovou cestu nefungovalo, už byl horší.

O dalších 10 let později se teta, strýc a dvě děti vydali na last minute dovolenou letadlem. Strýc zkušený cestovatel zabalil celou rodinu jen do dvou kufrů, aby se s tím nemusel zbytečně tahat. Jenže si nevšiml, že k letence mají pouze jedno kabinové zavazadlo na osobu. Takže se jim levná dovolená prodražila o jednu nadváhu a jeden nový kufr.

Dnes už všichni pro cestování preferujeme pohodlí a soukromí vlastního, dostatečně velkého auta a důkladně čteme podmínky leteckých společností. Proto každý člen domácnosti vlastní svůj velký kufr, sportovní tašku i kabinové zavazadlo. Kdo to chce dotáhnout k dokonalosti, pořídí si celou sadu, která přesně sedí do kufru jeho auta.

Pro Dudlu sepsala Lucie Hromádková

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem tašky do auta na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás tašku do kufru nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

dudlu-autosedacky-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Auto, moto svět