Péče o vousy

5 položek celkem
REMINGTON Zastřihovač vlasů a vousů
699 Kč

Buďte sám sobě barberem i kadeřníkem. Tato sada pro zastřihování celého těla vám pomůže se snadnou úpravou vousů, vlasů i chloupků. Vousy jakékoliv délky můžete snadno...

Kód: DS25237012
Pánská dárková sada na vousy - Gentleman
429 Kč

​Kosmetická sada Gentleman představuje nejjednodušší způsob, jak pečovat o mužské vousy a dodat jim požadovaný tvar.

Kód: DS60403147
Dětské holení
Dětské holení
Skladem (187 ks)
319 Kč

Holit se můžeš začít už teď! Ohol si vousy stejně jako táta! Dej si pěnu na obličej a holení může začít. Pěna je šetrná k pokožce a plastový "nůž" je pro děti zcela bezpečný....

Kód: DS66104455
5v1 Na vaše cesty – hřeben na vousy
299 Kč

Cestovní hřeben na vousy, který můžete vzít kamkoliv. Má praktické připnutí na klíče, batoh, peněženku a cokoliv dalšího, co Vás napadne. Zároveň je součástí: hřeben na vousy,...

Kód: DS58981948
Vánoční ozdoby na vousy
199 Kč

Vánoční ozdoby na vousy

Kód: DS53569336

Úprava vousů

Jako malý kluk jsem strašně toužil mít vousy. Obdivoval jsem dědu s jeho hrubým každodenním strništěm. Rád jsem se díval, jak si rozmíchává pěnu na holení pomocí kartáčku se štětinami, nanáší si ji na tvář a holí se břitvou. Když si pak nanesl vodu po holení, vypadal a voněl jako úspěšný muž, kterým doopravdy byl. Vzpomínám si, že jsem se o Vánocích holil už jako malý kluk, snad ještě před pubertou. Vánoce totiž byly obdobím, kdy se všichni upravili a oblékli do svátečního a tak jsem přece ani já jako chlap nemohl přijít ke stolu zarostlý. Myslím, že mamince to přišlo roztomilé.

Když jsem se pak začal holit doopravdy, bylo to spíš proto, abych nepůsobil trapně. Rostlo mi něco, co se dalo nazvat přinejlepším jako pár chlupů. Jenže když jsem je neoholil, ptali se mě lidi vždycky, jestli nemám špínu pod nosem, případně nabízeli, že prásknou dveřmi, aby mi to opadalo. A když jsem si to oholil, smáli se mi, proč se holím, když stejně nemám co. Člověk se nezavděčí.

Ale stejně mi každotýdenní holení dodávalo pocit mužnosti a dospělosti. Je to takový malý rituál, nanesení pěny, pečlivé holení, použití krému po holení. I mojí ženě se kupodivu líbím víc oholený než mírně zarostlý. Možná proto mi k Vánocům po několika letech vztahu a dárcích jako domácí pekárna či vysavač pořídila elektrický holicí strojek. Holení s ním je popravdě mnohem pohodlnější, ale na takové to nedělní holení, když mám dost času, si stejně rád dopřeju pěnu a žiletku.

Jediné, co jsem se nikdy nenaučil, je holení břitvou. Holky kadeřnice, které s námi bydlely na internátu, se ho v rámci povinné praxe učily. Trénovaly ho na balóncích nafouknutých héliem. Pokud balónek prasknul, znamenalo to, že klienta pořezaly. A věřte, že říznutí břitvou může být dost nepříjemné. Upřímně se přiznám, že s mýma rukama bych se nemohl stát chirurgem. Vzhledem k tomu, že při holení s břitovou musí člověk držet ten správný sklon a udržovat správný tah ruky, používám raději dodnes elektrický holicí strojek.

Pro Dudlu napsal: Jan Jarý

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem péče o vousy na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás nic na úpravu vousů  nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

odchody_do _práce-tata

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady a tipy pro kutily