UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Péče o vousy

Úprava vousů

Jako malý kluk jsem strašně toužil mít vousy. Obdivoval jsem dědu s jeho hrubým každodenním strništěm. Rád jsem se díval, jak si rozmíchává pěnu na holení pomocí kartáčku se štětinami, nanáší si ji na tvář a holí se břitvou. Když si pak nanesl vodu po holení, vypadal a voněl jako úspěšný muž, kterým doopravdy byl. Vzpomínám si, že jsem se o Vánocích holil už jako malý kluk, snad ještě před pubertou. Vánoce totiž byly obdobím, kdy se všichni upravili a oblékli do svátečního a tak jsem přece ani já jako chlap nemohl přijít ke stolu zarostlý. Myslím, že mamince to přišlo roztomilé.

Když jsem se pak začal holit doopravdy, bylo to spíš proto, abych nepůsobil trapně. Rostlo mi něco, co se dalo nazvat přinejlepším jako pár chlupů. Jenže když jsem je neoholil, ptali se mě lidi vždycky, jestli nemám špínu pod nosem, případně nabízeli, že prásknou dveřmi, aby mi to opadalo. A když jsem si to oholil, smáli se mi, proč se holím, když stejně nemám co. Člověk se nezavděčí.

Ale stejně mi každotýdenní holení dodávalo pocit mužnosti a dospělosti. Je to takový malý rituál, nanesení pěny, pečlivé holení, použití krému po holení. I mojí ženě se kupodivu líbím víc oholený než mírně zarostlý. Možná proto mi k Vánocům po několika letech vztahu a dárcích jako domácí pekárna či vysavač pořídila elektrický holicí strojek. Holení s ním je popravdě mnohem pohodlnější, ale na takové to nedělní holení, když mám dost času, si stejně rád dopřeju pěnu a žiletku.

Jediné, co jsem se nikdy nenaučil, je holení břitvou. Holky kadeřnice, které s námi bydlely na internátu, se ho v rámci povinné praxe učily. Trénovaly ho na balóncích nafouknutých héliem. Pokud balónek prasknul, znamenalo to, že klienta pořezaly. A věřte, že říznutí břitvou může být dost nepříjemné. Upřímně se přiznám, že s mýma rukama bych se nemohl stát chirurgem. Vzhledem k tomu, že při holení s břitovou musí člověk držet ten správný sklon a udržovat správný tah ruky, používám raději dodnes elektrický holicí strojek.

Pro Dudlu napsal: Jan Jarý

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem péče o vousy na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás nic na úpravu vousů  nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

odchody_do _práce-tata

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady a tipy pro kutily