UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Vodítka pro psy

Vodítko na psa

Asi každý z nás zná vodítka pro psy. A ti, co mají pejska, pro ty to platí samozřejmě dvojnásob. Pejsky považujeme nejen za své domácí mazlíčky, ale také i za právoplatné členy rodiny (alespoň většina z nás to tak má, pokud svého pejska milujeme). A proto je i dobré, abychom vybrali správné a vhodné vodítko pro našeho pejska. Je dobré si uvědomit, jak je pejsek velký. Je jasné, že pokud máte malého pejska, nebudete potřebovat extrémně velké vodítko. Ale naopak pokud máte pejska většího (mezi ta větší plemena se řadí například výmarský ohař, vlčák, husky a podobně), měli byste mu koupit větší vodítko. Přesto je ale dobré, abyste každému plemenu pejska na vodítku dali dostatečný prostor. Samozřejmě vždycky je lepší kupovat kvalitnější vodítka, aby nám co nejdéle vydržela, ideálně několik let (ta nejkvalitnější vodítka můžou vydržet klidně i desítky let).

A podle čeho tak nejčastěji vodítka pro psy vybíráme?

A) Barvy

Asi každá panička pejska má jinou oblíbenou barvu. U některých paniček barva rozhoduje o výběru, některým paničkám je to naopak jedno. Nicméně i barva vodítka může být pro některé z nás zásadním faktorem.

B) Ceny

Některé paničky se dívají i po ceně. Je pravdou, že každý si nemůže dovolit to nejdražší vodítko, to ale nutně nemusí ve všech případech znamenat, že je nejkvalitnější. Vodítka v dnešní době najdeme od pár korun až (troufnu si říct) po tisíce korun. Výběr je proto opravdu široký a tak každá panička může svému pejskovi vybrat to vodítko, o kterém si myslí, že je pro něj nejlepší a nejkvalitnější.

C) Materiál

I materiál rozhoduje o výběru vodítko. Vždyť vodítko je na materiálu prakticky stavěné. Je dobré tedy vybírat vodítko z kvalitnějšího materiálu, pokud tedy nechcete, aby vám vodítko vydrželo jen pár dní, nanejvýš měsíců. Hodně štěstí!

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

zviratka-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Svět zvířat