UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Potřeby pro pejsky

Když jsem byla malá, ze všeho nejvíc jsem toužila po pejskovi. Představovala jsem si co bychom spolu podnikali a jaké (ne)potřebné věci bych mu dopřávala, aby si žil jako na zámku. Nyní už jsem pracující dospělá, a proto jsem si vše zmíněné konečně splnila. A pochopila jsem, že pes je opravdu nejlepším přítelem člověka. Uštěkaní chlupáči jsou tu pro nás ve všech životních etapách, v časech dobrých i zlých. A za jejich nefalšovanou lásku a věrnost nevyžadují žádné hmotné věci. Proč jim je ale nedopřát, že? Pískací hračky, tréninkové pomůcky nebo třeba nový pelíšek našim čtyřnohým kamarádům náladu určitě nezkazí. Psí domek mám vyzkoušený na svém vlastním psovi. A řeknu vám, kdyby mohl mluvit, ohodnotil by ho určitě pěti hvězdičkami z pěti. Ačkoliv je velmi sociálně přístupný a aktivní, mívá občas chvilky, kdy chce být v soukromí domku a nikým nerušen. Potřeby pro psy jsou různé, stejně jako psí charaktery.

Pro neposedy využijete aportovač či svítící obojek, díky kterému budete mít i v noci přehled o tom, kde se pes právě nachází. Pokud jste neposední i vy, využijete například potah do auta pro cestování s vaším psem. Nezapomeňte s sebou přibalit i pamlskovník a cestovní misku na vodu. Máte-li doma psa hltače, promyslete koupi misky zpomalující krmení. Psí fajnovky zcela jistě ocení načechraný měkký pelíšek, kde mohou po celodenních lumpárnách odpočívat a vymýšlet, co provedou zítra. Vybírat můžete z obrovského množství dalších potřeb pro malé i velké psy, prostřednictvím kterých jim dopřejete komfortnější a veselejší život. Hodí se ale nezapomenout, že ta nejdůležitější „potřeba“ pro vašeho psa jste vy sami. Vaši přítomnost nevynahradí ani ten nejpohodlnější pelíšek. Osobně vnímám nákup nadstandardních a ne zcela nezbytných potřeb pro mazlíčky jako formu odměny a vděku za to, že nám po celou dobu pomáhají nemít náladu pod psa. A co vy? Bez jaké potřeby pro psy už si nedokážete představit fungovat?

Pro Dudlu napsala: Iva Horychová

zviratka-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Svět zvířat