UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Vývrtka na víno

Vývrtky na víno

Nejsem žádný odborník přes vína. Poprvé jsem se s informacemi ohledně otevírání a uchovávání vína setkala na brigádě jako teenager. Pozice hostesky zahrnovala informování návštěvníků o kvalitách vína, které jsem jim nalévala. Hlubší znalosti o víně mi tato zkušenost sice nedala, zato jsem poprvé na vlastní oči viděla, jak se ze slušných, veřejně známých lidi stávají zvířátka. Nejvíce zkušeností s vínem jsem pochopitelně nasbírala v průběhu vysokoškolského života. Kde jsem také pochopila, jakou hodnotu taková vývrtka na víno vlastně má. Všichni to známe. Víno zakoupené v akci se chladí, drobné občerstvení připraveno a za dveřmi natěšená hromada studentů, která je připravena se socializovat.

Žádná dobrá párty nezačíná skleničkami s vodou, proto míříme do lednice pro zcela nedostatečně vychlazené víno. No co, každý přece dobře ví, že studentské akce jsou spíše o množství než o kvalitě. Ani před zkouškou jsme však nezažili takový stres jako ve chvíli, kdy jsme zjistili, že vývrtka jednoduše chybí. Paniku jsme zahnali pomocí internetových rad. Samozřejmě jsme nebyli jediní, kdo se do takové prekérní situace dostal. Bohužel provedení rad z webových stránek není vždy tak jednoduché, jak se vám snaží jejich autoři namluvit. Po vyzkoušení všech dostupných rad, jejichž průběh bych vám jen nerada podrobněji popisovala, se nám po třiceti minutách konečně podařilo dostat se k oné magické tekutině. Co na tom, že zátka plavala uvnitř lahve a víno jsme museli do sklenic nalévat přes cedník, abychom se zbavili rozdrobených částí korku. Co na to říct? Učený z nebe nespadl. Pocit fiaska a trapnosti korunoval následný návrh jednoho z účastníků, půjčit si jednoduše vývrtku od sousedů. Banda vysokoškoláků pohromadě, ale tohle nikoho z nás na počátku této anabáze nenapadlo. Ať už tedy vínu rozumíte, nebo jste jen nadšeným studujícím konzumentem, ujistěte se, že máte vždy po ruce vývrtku.

Pro Dudlu napsala: Iva Horychová

vino-vanoce-fotky