UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Alkohol Shop

Co vám říká slovo alkohol shop? Že zde bude pravděpodobně nějaký obchod s alkoholem. Pojďme si tedy alkohol rozebrat více dopodrobna. Alkohol je mnoha lidmi oblíbenou delikatesou. Alkohol je v podstatě slovo nadřazené – existují ale různé druhy alkoholu. Mezi ty mírnější můžeme řadit například víno, vaječný likér a podobně, mezi ty silnější například vodku, becherovku a tak dále.

Obecně je známo, že většina lidí alkohol pije. Někdo jej pije pouze příležitostně a upřednostňuje jej na různých významnějších akcích jako například narozeniny, výročí, oslavy a podobně, někdo zase pije pravidelně. Je ale jasné, co alkohol s člověkem dokáže udělat. Je jasné, že pokud si nebudete dávat litr vodky denně a nebudete na alkoholu závislí, nic se nestane. Alkohol není špatná věc. Nebezpečnou věcí se stává až tehdy, kdy nad ním člověk ztrácí kontrolu.

Většinou člověk pravidelně pije z nějakých osobních důvodů (můžou to být například problémy v práci, v manželství, rozvod, úmrtí blízkého člověka a tak dále). Někdy je potom deprese a úzkost tak silná, že člověk začne pít, ztratí kontrolu nad alkoholem a v podstatě se v alkoholu utápí (utápí svůj žal a smutek). Závislost na alkoholu může vést k podrážděnosti, poruše spánku, agresi, postrádání smyslu života, neschopnost vidět věci reálně. Věřte mi, vím, o čem mluvím, prožívala jsem toto doma, když taťka chodil do hospody a nakonec to došlo tak daleko, že se kvůli tomu moji rodiče po 20 (!!!) letech rozvedli. A to bylo přitom tolik let. A na tomto příkladu můžete dobře vidět, jak alkohol dokáže vše zničit. Jedinou pozitivní věcí, co na tom celém je, je ta, že mám díky tátovi k alkoholu absolutní odpor. Nikdy jsem alkohol nepila (možná tak jednou, maximálně dvakrát v životě). Zaprvé mi nechutná a zadruhé alkohol nechci ani vidět.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem ze světa alkoholu na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si v našem alkohol shopu nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog