UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Zapalovače

Zapalovač

Zapalovače jsou důležitou věcí v našem životě, i když si to vlastně ani mnohdy vůbec neuvědomujeme. K čemu všemu jsou zapalovače užitečné? Kuřákům samozřejmě na to, aby si mohli zapálit cigaretu, to je jasné - to je ten nejznámější důvod. Na co dalšího ale zapalovače můžeme použít a jaké druhy zapalovače existují?

1.Typ zapalovačů: Klasické normální

Tyto zapalovače nejčastěji používají kuřáci a normální lidé je využijí jen zřídkakdy. Tyto zapalovače se docela bojím sama používat, mnohem raději mám druhý typ zapalovačů, které si zde zmíníme.

2.Typ zapalovačů: Dlouhé zapalovače

Tyto zapalovače mají speciální "tlačítko" na vypínání a zapínání. Pokud je zapalovač vypnutý a vy tlačítko zmáčknete, jednoduše se vůbec nic nestane, protože je to tlačítko, které zapalovače takzvaně jistí. Pokud zapalovač zapnete a stisknete tlačítko, automaticky ze zapalovače uvidíte oheň. Výhoda dlouhých zapalovačů je v tom, že je opravdu malá pravděpodobnost, že se s ním popálíte (proto ho taky ráda využívám).

A na co zapalovače použít?
Určitě skoro každý známe tu situaci, kdy mu umřel někdo blízký. Toto je strašně nepříjemná situace, bohužel s tím, že nám umřel někdo blízký nic nenaděláme a nezbývá nic jiného, než se s tím smířit. Ale teď k tématu. Dlouhé zapalovače vám nádherně poslouží pro zapálení svíček na hrob. Nemusíte se bát, že se popálíte, nebo že vám to nepůjde. Jak už jsem vysvětlila o něco výše, princip zapalování s takzvaným "dlouhým" zapalovačem má opravdu jednoduché používání.

Kolik zapalovače stojí?
Dnes už je jiná doba. Dříve zapalovače stály pár korun, teď se občas můžete setkat i s tím, že zapalovač bude stát například stovku, nebo dvě. Cena se může lišit od typu zapalovače, značky, mechanismu, typu a tak dále. Každopádně zapalovač je věc, kterou využije snad každý.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá