UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Abeceda

Abeceda

Některé děti se o písmenka začínají zajímat už velmi brzo, protože jsou ze své podstaty zvídavé a písmenka a číslice jsou k vidění všude kolem. Jsou zvědavé, co je napsané na cedulích, účtenkách, v knížkách atd., a tím se přirozeně učí. Pokud tuto jejich schopnost chceme podpořit ještě dříve než ve školním věku, přichází na řadu otázka, jakou formou děti písmenka (a číslice) naučit a procvičovat. Děti musí poznávání abecedy bavit, a proto je vhodné je s abecedou seznamovat pomocí hry. Existuje nespočet způsobů, jak objevovat svět písmen, my si zmíníme některé z nich.

Zábavné učení abecedy může být s barevnými písmenkovými magnety. Magnetky mohou být na ledničce nebo na magnetické tabuli. Děti tak písmenka poznávají a ukládají do paměti nejen vizuálně, ale také pomocí hmatu. Z písmenek tak lze jednoduše skládat slova a řadit do abecedy. Podobným způsobem můžeme pracovat s kolíčky s písmenky, které lze necvakávat například na natažený provázek. Kreativní děti si určitě oblíbí písmenkové korálky, ze kterých mohou vytvářet například náramky se svým jménem a jmény svých kamarádů a zároveň tak vytvořit i dárky. Děti, které rádi tvoří s papírem, si oblíbí písmenková razítka. K této činnosti se vám budou hodit nejrůznější barevné inkousty.

Vstřebávat abecedu mohou děti s dospělými i díky hraní společenských her, jako je pexeso s abecedou. Pro děti, které už písmena znají a učí se skládat slova, je ideální hrou například dětský Kris Kros.

Dalším způsobem je interaktivní učení abecedy. Na internetu je spousta krátkých vtipných videí s edukativním obsahem na toto téma. Zvolit můžete také nejrůznější výukové tablety, tabulky nebo interaktivní knihu s elektronickou tužkou. A nakonec dne můžete svoji ratolest potěšit dobrou písmenkovou polévkou a po ní odměnit písmenkovými želatinovými bonbóny nebo krekry.

Pro Dudlu napsala: Martina

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem Abecedy na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Abecedu nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky