UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Počítadla

Počítadla

Moderní počítadla už zdaleka nejsou taková, jaká si je pamatujeme ze svého školního věku. Prodávají se v mnoha provedeních – plastová, dřevěná, barevná i v přírodních odstínech. Některá jsou určená dětem už od jednoho roku, s jinými zase školáci můžou hravou formou procvičovat násobilku.

Počítadlo pro nejmenší děti by asi většina rodičů počítadlem ani nenazvala. Většinou obsahuje 3 části, které se vkládají na sebe, ale k jednoduchým počtům přeci jen slouží. A někde se začít musí, že? V této kategorii se nejedná pouze o samotné počítadlo, ale hračka většinou obsahuje i další prvky, nejčastěji provlékačku. S ohledem na dřevěné provedení si dovolím tvrdit, že se jedná o jednu z nejlepších hraček vůbec. Děti najdou nespočet způsobů, jak ji použít, čímž rozvíjejí abstraktní i logické myšlení. Mají decentní vzhled a vydrží podstatně déle než několik málo týdnů. V každém věku s ním lze dělat něco jiného. U nás se udržela od chvíle, kdy dítě začalo sedět, až do 3 let.

Potom tu máme klasická počítadla pro starší děti. Jsou to přesně ty, které známe z našich dětských let. Liší se pouze vizuálně, ale většinou jsou hodně podobné. Osobně si myslím, že je škoda je používat pouze k počítání. Děti s ním jistě vymyslí i něco zajímavějšího a oblíbí si ho mnohem dřív než v předškolním věku. Kromě klasického vzhledu bývají i v zajímavějším provedení, ale vždy se jedná o stejný princip.

Velkou novinkou pro mě byla počítadla k procvičení násobilky. Neskládají se z jednotlivých korálků, jak jsme zvyklí, ale z malých dílků, které se vkládají do základní desky. Nejčastěji jsou vyráběny z dřeva. Z jedné strany jsou příklady, z druhé výsledky. Myslím, že toto zajímavé provedení může děti motivovat k častějšímu učení, hravou a nenásilnou formou.

Pro Dudlu sepsala: Alena Teclová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem počítadel na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás počítadla nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky