Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je evidenční číslo vozidla?

Setkali jste se někdy s tímto pojmem? Pokud ne tak s námi budete určitě už vědět co je evidenční číslo vozidla. Evidenční číslo vozidla, označení vozidla v rámci vnitropodnikové nebo obdobné evidence je tedy navíc v systému městské nebo integrované dopravy atd.

co-je-evidencni-cislo-vozidla
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Navíc u nás v České republice používané zejména u vozidel městské hromadné dopravy (u tramvají a trolejbusů ) a to jako jedinečné označení. Pokud se tedy jedná o autobusy je to souběžně se státní poznávací značkou. U vozů metra je souběžně se systémem značení železničních vozidel.

Tak bychom vám to mohli velmi dobře popsat. Ano je to něco jiného než na co jsme zvyklí. Můžeme se tedy setkat ve svém osobním životě spíše s VIN kódem nebo technickou kontrolou, ale s tímto číslem se běžně moc asi nesetkáme nebo snad ano?

Co je navíc ten VIN kód, který je zde už zmínili?

Jde o jedinečný kód, který má každé vozidlo. Díky 21. století a velmi rychlé době si tak můžete během pár minut zjistit zda kupujete zajíce v pytli nebo ne. Ano dá se dohledat zda je vámi vybrané auto kradené nebo mělo autonehodu. Nemusíte se pak bát, že byste si marně lámali hlavu nad tím jak se rychle a elegantně zbavit vašeho vysněného miláčka a tím nemyslíme vaše partnera či partnerky.

autodoplnky

A co taková technická kontrola na kterou jste třeba zapomněli?

Ano jsou i tací jedinci, kteří neustále jezdí již s propadlou technickou. Pakliže se zpozdíte a den předem vám technická vypršela tak se nemusíte bát toho, že by vám daná stanice kam s vaším autem jedete snad utrhla hlavu.

Nejste stoprocentně jediný člověk, který tam s takovým problémem jezdí. Máte zaplacené pojištění svého osobního automobilu? Pokud ano tak děláte dobře. Nebo si snad nejste vůbec jisti? Kdo pravidelně zapomíná tak si může vytvořit upomínku ve svém chytrém telefonu nebo si to zapsat do diáře či kalendáře a předejít tak nepříjemné situaci.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: