Diáře

Diář!

Kapesní diář to je pro mě neodmyslitelný pomocník, a to i v době moderních technologií. Ačkoliv mi přijde, že v dnešní době už spíše převažují lidé, kteří mají všechno důležité uložené v mobilu a chodí jim upomínky, já jsem stále věrná papírovému diáři. Prostě mám ráda ten dokonalý přehled a na rozdíl od mobilu se mi nevybije ani mě jinak nezradí. 

Už na střední škole začala moje vášeň k diářům. Pravidelně jsem jej dostávala k Vánocům a patřil mezi mé nejoblíbenější dárky. Většinou ještě o vánočních prázdninách jsem k němu zasedla a začala si do něj zaznamenávat důležité termíny jako jsou schůzky, narozeniny, plánované návštěvy u lékaře a podobně. 

A tato moje radost mi vydržela až do dospělosti, a i když nás moderní technologie bombardují novými aplikacemi, připomínáčky a vychytávkami, já stále zůstávám věrná svému papírovému diáři a neustále ho nosím při sobě. Nezabere moc místa, a hlavně se nikdy nevybije ani nezasekne. V případě potřeby je tak okamžitě připraven k použití.

Vždycky s blížícím se koncem roku se těším na to, až zajdu do knihkupectví a pěkně si prohlédnu nabídku diářů, osahám si je, prolistuji a vyzkouším, jak se mi zalíbí. Motiv na obalu mě musí zaujmout na první pohled. A hlavně rozměr musí být malý, ale zároveň je nutné, aby obsahoval nějaký ten prostor na drobné poznámky. Chybět nesmí ani informace o tom, kdo má právě svátek. Občas tak bloumám po několika knihkupectvích delší dobu, protože se nemůžu rozhodnout, ale v závěru jsem nakonec vždy s výběrem spokojená.

Sice s nástupem na rodičovskou dovolenou se četnost jeho používání oproti době v pracovním procesu tak trochu snížila, ale i tak si to bez něj nedovedu představit. 

Papírový diář se stane mým věrným společníkem i v příštích letech a věřím, že ho budu hodně dlouho preferovat před moderními technologiemi.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková

Víte, že nákupem diáře na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás diář nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení