Co je pojištění gap?

Znáte pojem pojištění gap? Více co to znamená? Pojištění gap je druh pojištění automobilu, které je určeno k pokrytí rozdílu mezi cenou vašeho vozidla a výší vašeho dluhu na úvěru.

Pojištění gap se používá v případě, že je vozidlo havarované nebo odcizené, a slouží k úhradě zůstatku úvěru. To znamená, že pokud máte pojištění mezery v pojistném plnění, budete moci odejít od nehody, aniž byste cokoli dlužili na úvěru na auto.

Výhody pojištění gap

Výhod pojištění gap má je celou řadu:

  1. Pomáhá při splácení akontace - Při koupi nového vozu si mnoho lidí vezme úvěr, aby si mohli koupi dovolit. Pojištění gap může pomoci tyto půjčky splatit, takže kupující nezůstane u svého vozidla v mínusu. To může lidem pomoci vyhnout se tomu, aby si vzali další půjčku na splácení, a vyhnout se placení úroků ze dvou půjček najednou.
  2. Kryje totální škodu - Pojištění gap v pojistné smlouvěPokud je vaše vozidlo odcizeno nebo zničeno při nehodě, pojištění gap v pojistné smlouvě vyplatí zbývající část dluhu z úvěru na vozidlo. Nebudete se tak muset obávat pokračování splátek za vozidlo, které již není použitelné z důvodu krádeže nebo poškození při nehodě (v některých případech).
  3. Šetří peníze - Pojištění gap není levné, ale v určitých situacích vám může ušetřit peníze - zejména pokud plánujete.

autodoplnky

Proč ho potřebuji?

Pokud dojde k totální škodě na vašem vozidle, částka, kterou dostanete od pojišťovny, nepokryje nesplacený zůstatek vašeho úvěru. Rozdíl, který může činit i desítky tisíc dolarů, budete muset doplatit. Pokud nemáte pojištění gad v pojistném plnění a váš vůz je neopravitelně poškozen nebo odcizen, můžete mít na krku velkou částku.

Kolik to stojí?

Cena se liší v závislosti na úrovni krytí a spoluúčasti. Pojištění gad v pojištění obvykle stojí několik set dolarů ročně, ale je známo, že při koupi nového vozidla s vysokým zůstatkem úvěru stojí tisíce.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová