UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to pozemní komunikace?

Minule jsme řešili místní komunikaci, a nyní tu máte zase pozemní komunikaci. Jenomže kdo se v tom už má vyznat? Přemýšlíte nad tím co je co a pozemní komunikace vám naprosto nic neříká? Pojďme si tedy v tom udělat jasno již dnes.

co-je-pozemni-komunikace

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Pozemní komunikace je komunikace, která je tzv. uzpůsobená pro vozidla, chodce, ale i pro ostatní vozidla. Přesnou charakteristiku uvádí zákon o pozemních komunikacích č. 13/ 1997 Sb. Nemusíte být nějaký odborník, abyste tento pojem pochopili, ale stačí si na pár minut sednout k počítači a pročíst si pár řádků a určitě už budete vědět, protože s touto komunikací se setkáváte na svých cestách denně.

Jenom jste o tom do dnešního dne vůbec nevěděli. Skoro každý si chce dělat řidičský průkaz na automobil, a je také zapotřebí znát právě tyto definice, které jsou potřeba k úspěšnému složení zkoušek pro daný ŘP.

Tyto pravidla, ale neplatí jen u zkoušek, ale také se může stát, že se vás na to zeptá někdo z vašeho okolí a vy najednou nebudete vědět, která bije. Nebo máte problém snad s dopravními značkami? Proč místo neustále vysedávání za počítačem a hraní her si nezkusíte test dopravních značek nebo křižovatek, abyste věděli jak zareagovat pokud si zajedete špatně, a najednou se objevíte v hustém provozu města ve kterém jste ještě nikdy v životě nejeli?

autodoplnky

Ano může vám to hodně pomoci, protože nedání přednosti na hlavní komunikaci nebo zahájíte předjíždění zprava, protože si nevíte rady? To opravdu nikdo nechce zažít takového řidiče. Kdo by potom chtěl být svědkem autonehody nebo se snad stát i osobou, která dopravní nehodu zavinila?

Z takových situací, a to konkrétně pokud zasahujete u autonehody, se člověk dostává i několik dní, protože to má stále celé před očima. Proto buďme zodpovědní, a přestože si myslíte, že řidiče před sebou předjedete, protože máte novou motorku tak nevíte zda vám z dalšího pruhu někdo nevjede do vašeho, protože vás prostě jen neviděl.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: