UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to místní komunikace?

Jste řidičem osobního automobilu a stále nevíte co je to místní komunikace? Pokud jste složili úspěšně zkoušky u své autoškoly, tak byste právě tento pojem měli znát, protože se to velmi často objevuje u testů.

co-je-mistni-komunikace

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Jenomže člověk zapomene, a jak si zvykne na řízení třeba jen pár kilometrů od domova, protože jezdí autem jen do práce, tak se mu najednou tyto informace z podvědomí naprosto ztratí. Proto je dobré si také jednou za čas oprášit i dopravní značky, protože se může stát, že třeba ve vašem úseku, který jezdíte už několik let se bude dělat nová silnice, kruhový objezd nebo křižovatka a vy najednou budete na pochybách jak máte zareagovat, když za s sebou máte kolonu několika desítek aut, a zrovna jste v této koloně první. Kdo je připravený ten také vyhrává. Proto se nic nemá podceňovat.

Místní komunikaci můžeme tedy charakterizovat jako komunikaci, která patří do správy obce. Pokud tedy jedete po silnici na území obce, mělo by se tedy poté jednat o místní komunikaci. tzv. místní doprava na území dané obce, určitě je tedy i taková místní komunikace ve vaší obci. Můžete se tedy i tuto informaci dozvědět na internetu kde jsou pro to udělané portály, které vám ukážou v mapě dálnici, pozemní komunikaci, místní komunikaci apod.

autodoplnky

Jestliže si, ale nejste stoprocentně jistí, protože se v těchto věcech příliš neorientujete, tak si můžete v úřední hodiny zajít na váš úřad a zeptat se příslušného úředníka, který má tento resort na starost. Nikdo vám hlavu rozhodně neutrhne, protože všichni nevíme všechno, proto je dobré se vždy zeptat než, abyste ze sebe udělali nakonec hlupáka.

Ale tím nekončíme, nastudovat si také můžete z map i různé pozemky, o které se třeba zajímáte a rádi byste si nějaký pořídili, protože jejich cena stále stoupá. Co takový stavební nebo snad přemýšlíte o orné půdě, která jednou může mít vysokou hodnotu, protože se ve velkém zastavuje? Ano i to je možné.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: