UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak koupit elektronickou dálniční známku?

Elektronická dálniční známka může být pro vás velmi důležitá a to hlavně v případě, kdy někam jedete (například do zahraničí) autem. V takovém případě je opravdu dobré vědět, jak ji koupit. Protože pokud to nevíte, může se vám stát přesně to, co nám...

jak-koupit-elektronickou-dalnicni-znamku

Jak koupit elektronickou dálniční známku (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jednoho dne jsme se takhle s přítelem rozhodli, že pojedeme navštívit moji rodinu, která je od nás asi tisíc kilometrů (bydlíme na hranicích s Holandskem) a moje rodina žije v České republice. Tak jsme si nachystali věci a normálně jsme vyjeli autem na cestu. Jenže samozřejmě jsme si zapomněli koupit elektronickou dálniční známku, protože paní slečna Simona Holá (tedy já) na to jednoduše zapomněla (v tu dobu jsem měla chuť brečet, teď už se tomu jenom směju).

Projeli jsme celé Německo. Bez problému. Projeli jsme celou Prahu. Bez problému. Vlastně nám zbývalo už jen dvacet nebo dvacet pět kilometrů do našeho bydliště. Najednou před Brnem před námi jede policejní auto a na autě je napsán nápis, něco jako následujte nás. Já jsem si ale nemyslela, že to je něco podstatného a že je to na nás.

autodoplnky

Samozřejmě, že bylo a kdyby mi přítel tohle neřekl a nemyslel si, že ten nápis je směřovaný na nás, tak bychom ještě dostali druhou pokutu za "ujíždění před policií České republiky". Směřovali jsme tedy k benzínce a samozřejmě nám řekli, že nějaké radary nás zachytily, že nemáme dálniční známku a proto dostáváme pokutu.

V tu dobu jsem byla opravdu ve stresu. Ne kvůli tomu, že bychom museli platit tu pokutu (peníze ani nehrály určitou roli, na druhou stranu svoji roli to sehrálo). Takže jsme platili pokutu tisíc korun + jsme si ještě museli koupit dálniční známku. Byl to zvláštní pocit, hlavně já jsem se cítila jako nějaký zločinec, i když to byla jen dálniční známka. Pro příště si ji ale už nikdy koupit nezapomeneme.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: