Jak prodat auto?

Rozhodli jste se, že prodáte váš automobil a hledáte nejjednodušší cestu? Možností, jak prodat auto, je několik. Je jen na vás, jaká varianta vám osobně bude nejvíce vyhovovat. Jednou z možností je prodat auto do autobazaru. Tento způsob prodeje je výhodný hned z několika důvodů. Předně ušetříte váš čas a nervy.

jak-prodat-auto

Jak prodat auto? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Nemusíte odpovídat na dotazy zájemců na váš inzerát a absolvovat s nimi prohlídku vašeho vozu. Nevýhodou pak ovšem může být nižší prodejní cena, a to z důvodu provize, kterou si autobazar naúčtuje. A jak takový prodej auta do bazaru probíhá?

Pokud se rozhodnete váš vůz prodat do bazaru, pak vás čeká následující. Autobazar zajistí veškerou dokumentaci týkající se prodeje vozidla. Jednou variantou prodeje v autobazaru je tzv. komisní prodej. Váš vůz bazar vystaví, propaguje ho a z následného prodeje si vezme určitou provizi. Další variantou je výkup vozu, což má výhodu okamžité kupní ceny, vyřízení potřebné dokumentace a rychlého prodeje.

V autobazaru si také rovnou můžete vybrat nový vůz nebo využít možnosti protiúčtu. V případě výkupu také musíte počítat s nižší cenou ve srovnání s tím, když byste si sami dali inzerát. Výhodou je ale to, že autobazar na sebe bere zodpovědnost za případné závady.

autodoplnky

Druhou možností je, že se do prodeje auta pustíte sami. Připravit se ovšem musíte na poněkud delší proces. Auto důkladně umyjte, vyčistěte zvenku a vevnitř. Vyplatí se investovat do profesionálního vyčištění, pokud je interiér vozu více znečištěn. Následně automobil nafoťte včetně všech detailů. V inzerátu upozorněte i na případné závady a neváhejte zveřejnit kompletní historii vozu.

A jak je to s případnými opravami před prodejem samotným? Investovat do nich či nikoliv? Mějte na paměti, že takovéto investice se vám moc nevyplatí a prodejní cenu automobilu opravy nezvednou. Nutno podoktnout, že v tomto případě vy jako prodávající nesete odpovědnost za tzv. skryté vady.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu vychytávky a autodoplňky: