UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak přepsat vozidlo?

Prodáváte váš automobil nebo si kupujete automobil nový? To s sebou nese řadu papírování a vyřizování. Jednou z takových záležitostí je také převod automobilu na nového majitele. Jak takové vozidlo přepsat a kde všechny nutné a potřebné náležitosti vyřídit? Jaké si ohlídat lhůty, co všechno si k převodu přichystat a kolik vás to bude stát?

jak-prepsat-vozidlo

Jak přepsat vozidlo? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Přepsání vozidla na nového majitele vyřídíte na registru vozidel. Ten nemusíte navštívit pouze a jen v místě vašeho trvalého bydliště, ale navštívit můžete kterýkoliv registr vozidel na úřadu obce s rozšířenou působností.

Před návštěvou registru vozidel si připravte dokumenty k autu. Konkrétně budete potřebovat malý a velký technický průkaz, doklad o uzavřeném povinném ručení, tedy zelenou kartu a formulář přihlášky k registraci vozidla. Ten si můžete vytisknout a vyplnit v pohodlí vašeho domova z internetových stránek nebo si ho můžete vyzvednout na přepážce úřadu a vyplnit přímo na místě.

Kromě těchto dokumentů budete potřebovat ještě doklad o provedené evidenční kontrole, kterou můžete absolvovat na kterékoliv STK. Tento doklad o provedené evidenční kontrole ovšem nesmí být starší než 30 dní.

autodoplnky

U přepisu vozidla se prokážete občanským průkazem nebo jiným dokladem totožnosti. V případě, že vozidlo na sebe bude přepisovat již nový majitel sám, bude nutné doložit i plnou moc prodávajícího. Zároveň také na registru vozidel doložíte i kupní smlouvu na daný automobil.

Pokud jste OSVČ, tak si budete muset připravit ještě pár dokladů navíc. Konkrétně budete potřebovat živnostenský list, a to v originále nebo jeho ověřenou kopii a dále pokud jste právnickou osobou tak i výpis z obchodního rejstříku, který nesmí být starší 12 měsíců.

Přepis vozidla vás bude stát 800 Kč a vozidlo je nutné přepsat na nového majitele nejpozději do 10 dnů ode dne podpisu kupní smlouvy.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: