UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odsát přebytečný olej z motoru?

Olej můžete vypustit sami a ušetřit peníze, ale musíte vědět, jak na to. Musíte se také ujistit, že máte správné vybavení a potřeby, abyste nepoškodili motor. Množství oleje v motoru vašeho vozu se liší v závislosti na několika faktorech, například na délce provozu a typu použitého oleje. Konkrétní informace o tom, kolik oleje by mělo být vždy v motoru vašeho vozu, najdete v návodu k obsluze.

jak-odsat-prebytecny-olej-z-motoru

Pokud si nejste jisti, kolik oleje vypustit, začněte vypuštěním 2 litrů starého oleje a přidávejte nový olej, dokud nedosáhnete doporučené hladiny.

Před zahájením

Před zahájením práce se také ujistěte, že jsou z pod vozidla odstraněny všechny volné díly.

Zde je návod, jak na to:

  1. Zaparkujte na rovném povrchu a případně zatáhněte nouzovou parkovací brzdu. Před zahájením tohoto postupu se ujistěte, že je parkovací brzda pevně nastavena.
  2. Zvedněte vozidlo bezpečně nad zem pomocí zvedacích stojanů nebo ramp pro bezpečnostní opatření pro případ, že by se během tohoto procesu něco pokazilo.
  3. Vyhledejte olejovou vanu pod vozidlem poblíž oblasti zadní nápravy - obvykle je zakryta plastovým štítem/pokrytím - a odstraňte víčko, pokud je jím vybavena (liší se v závislosti na značce/výrobku).

autodoplnky

Postup

  • Vyjměte vypouštěcí zátku ze spodní části motoru vašeho vozu pomocí nástrčného klíče. Vypouštěcí zátka je u většiny vozů umístěna pod blatníkem na straně řidiče nebo u vozů s pohonem předních kol v blízkosti jednoho ze zadních kol.
  • Pod místo, kam budete vypouštět starý motorový olej, umístěte misku, aby se nevylil na zem nebo neznečistil podlahu garáže.
  • Na všechny odkryté části kovu, kde by se starý motorový olej mohl dostat do míst, která by později ztěžovala čištění, například kolem šroubů nebo vrutů, které drží věci pohromadě, položte hadr.
  • Pod samotnou vypouštěcí zátkou můžete také použít záchytnou misku na olej, která zachytí případné kapky zpod zátky dříve, než se dostanou na úroveň země, kde by mohly způsobit kluzká místa, která by mohla vést k uklouznutí a pádu.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: