Jak odstranit škrábance na autě?

A je to tu zase. Špatně jste se dívala a najednou máte na svém krásném, a novém autě nemilý škrábanec, který ale nejde odstranit za pomocí navlhčeného hadříku. Nebo jste snad nedodržela patřičný odstup od jiného automobilu a najednou se od něj odrazil kamínek, který vám poškrábal přední kapotu?

jak-odstranit-skrabanec-na-aute

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Ano, i to se může stát, nemusí to být jen nedostatečným odstupem od jiného automobilu, ale také pokud jedete za kamionem nebo snad za nějakým jiným nákladním vozem, ze kterého navíc odlétávají kousky něčeho neidentifikovatelného, tak takový škrábanec je za chvíli hotový. Marně si tedy lámete hlavu nad tím, jak tuto nehezkou záležitost vymazat z povrchu zemského a to nějaký tím lakem, který máte doma ve stejné barvě, jako je vaše auto? Tak to pozor!

Stejnou barvu jako je na vašem vozidle zná jenom výrobce a také určitě váš automechanik, ke kterému si pravidelně dáváte své auto. Na e-shopech, ale také tedy můžete najít takové fixy, které během krátké chvíle spraví váš lak na autě. Nebo se také dají použít různé pasty, které se skládají ze dvou tubiček, přičemž jednou dané místo ošetříte a odmastíte a poté druhou nanesete na poškozený lak a necháte tak zaschnout a lehce otřete.

autodoplnky

Každý prodejce, má pro daný výrobek jiný návod, proto je tedy dobré, abyste se poradili, pokud si nejste jistá a nechcete si tak udělat daleko větší škodu, než je právě nyní v současné chvíli. Nebo se můžete také poradit s nějakým mužem ve vašem okolí, či dokonce s vaším automechanikem, který vám zajisté mile rád pomůže, protože tomu rozumí určitě lépe. Na některé auta se také dávají ochranné fólie nebo pásky.

K čemu jsou vlastně dobré? Parkujete snad často u nákupního centra a vidíte, jak z vedlejšího auta někdo otevírá dveře a najednou vám s nimi narazí do vašeho auta? Ohlédne a jde dál jako kdyby se nic nestalo. A to je právě ta situace, kdy je potřeba se předem chránit před takovými lidmi.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu vychytávky a autodoplňky: