UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zjistit pojištění vozidla?

Víte, jak zjistit pojištění vozidla? Pojištění vozidel je ve většině států povinné ze zákona, ale to neznamená, že si nemůžete pořídit větší krytí, než potřebujete.

jak-zjistit-pojisteni-vozidla

Pojišťovací agenti ve skutečnosti doporučují, abyste si koupili větší krytí, než si myslíte, že potřebujete, protože chrání váš majetek a umožňuje vám nahradit auto v případě jeho krádeže nebo neopravitelného poškození.

Možná budete moci ušetřit peníze tím, že se porozhlédnete po nabídkách pojištění od různých společností, ale částky, které uvádějí, závisí na mnoha faktorech. Zde je několik otázek, které byste si měli položit, než zavoláte agentovi.

Chci komplexní nebo havarijní pojištění?

Komplexní pojištění pomáhá uhradit škody na vašem vozidle způsobené krádeží, požárem nebo jinými událostmi, které nesouvisejí s nehodou s jiným vozidlem. Havarijní pojištění hradí opravy po nehodě s jiným vozidlem nebo předmětem.

Jak vysoké krytí odpovědnosti potřebuji?

Pojištění odpovědnosti kryje veškeré škody nebo zranění, které někdo jiný utrpí v důsledku dopravní nehody s vaším vozem - i když jste ji nezavinili. Minimální částka, kterou pojišťovny vyžadují, závisí na místě vašeho bydliště a typu vozidla, které řídíte.

Jak zjistit pojištění vozidla

Když si koupíte auto, musíte se ujistit, že je pojištěné. To je vyžadováno zákonem a lze to provést prostřednictvím místní pojišťovny nebo prodejce automobilů. Zde jsou kroky, které je třeba dodržet.

autodoplnky

Kde zjistit pojištění vozidla

Můžete požádat svého stávajícího pojistitele o nabídku nebo se podívat na srovnávací stránky Pojištění vozidel porovnejte. Získáte tak představu o nákladech na pojištění vašeho vozidla a o tom, zda máte k dispozici nějaké slevy.

Co zjistit o pojištění vozidel

Různé typy pojištění mají různou úroveň ochrany, proto je důležité vědět, za co platíte, než se rozhodnete. Měli byste si také ověřit, zda jsou k dispozici nějaké doplňkové funkce, jako je pojištění proti požáru a krádeži třetí osobou nebo havarijní pojištění. Pokud již máte uzavřenou pojistnou smlouvu a chcete ji doplnit o další prvky, obraťte se přímo na svého pojistitele.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si autodoplňky:

Pokračujte v čtení blogu: