UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Bačkory

Pantofle

Jsou věci, které jako malej nechápeš. Neustále se opakující pokyny, které jako třináctileté dítě odmítáš, protože ti přijdou naprosto zbytečné. Tyto opakující se pokyny odmítáš do velké části jen proto, že je pronesl jeden z rodičů. A ty jsi přece v pubertě, tudíž ti vylétnou oči vzhůru, jen co se mámina pusa otevře. Oči v sloup se tak v tomto období života stávají naprosto přirozeným reflexem na téměř každou rodičovu žádost.

Katalyzátorem takových reakcí bývají zpravidla otázky, odpovědi a poznámky typu: „Udělej to hned, nebo to neuděláš nikdy!“ či „Dokud žiješ pod mojí střechou!“

Podobně ožehavým tématem, nad jehož smyslem zůstáváš stát a tvůj rodič ženského pohlaví na nich zásadně lpí, jsou bačkory. Ta prapodivná, naprosto zbytečná věc, kdy neustále jednu z nich ztrácíš a divíš se, jak mohou končit každá na opačném konci bytu. „Kde máš bačkory? Vždyť nastydneš a chytnou tě záda! Hlavně pak za mnou nechoď, až budeš brečet!“ ozývá se z máminých úst, zatímco nasupeně odcházíš do pokoje hledat jednu ze ztracených bot.

Jsou věci, které jako třináctileté dítě nechápeš a odmítáš, protože ti přijdou naprosto zbytečné, ale jako třicátník na ně nedáš dopustit. Třeba ten nejzbytečnější z lidských výdobytků, jimiž takové chlupaté pantofle jsou.

S drahou polovičkou opouštíte moderně zařízený byt a ruku v ruce míříte na večeři k blízkým přátelům. Ve dveřích se s přáteli pozdravíte, sundáte si kabát a směle vstoupíte do obývací části bytu. Kromě všudypřítomných rostlin tě zarazí ještě něco – mrznoucí podlaha, z níž se ti dělá husí kůže po celém těle. Na zeboucí prsty u nohou nepřestáváš myslet ani s kousky lahodného lososa v ústech. Věříš, že červené víno, co do sebe liješ jako citronovou limonádu, dokáže tvé zmrzlé tělo zahřát. V tu chvíli si vzpomeneš na své dětství a neustálou prezentaci očního bělma. V tu chvíli si uvědomíš, že rodiče měli – tak jako obvykle – vážně pravdu. A zatímco si z večeře místo dezertu odnášíš na svých ponožkách celého kocoura Mikeše, přemýšlíš, na jakém místě v tvém bytě může ležet druhá z bačkor.

Pro Dudlu napsala: Marie Bydžovská

obleceni-sperky-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky