UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak ušít dětské tepláky?

Chtěli jste si někdy vyrobit vlastní dětské tepláky? Pokud ano, tento článek vás provede kroky k výrobě vlastních. Nejjednodušší způsob, jak ušít dětské tepláky, je pomocí šicího stroje. Můžete také použít šicí stroj nebo overlock.

jak-usit-detske-teplaky

Nejjednodušší způsob šití dětských tepláků je pomocí šicího stroje. Můžete také použít serger nebo overlock. Pokud nemáte ani jedno z těchto zařízení, budete muset použít klikatý steh na běžném šicím stroji.

Výhody dětských tepláků

Dětské tepláky jsou pohodlné a děti se v nich snadno pohybují. Na internetu i v obchodech je k dispozici mnoho různých typů dětských tepláků, ale žádné nejsou tak snadné a pohodlné jako doma vyrobené kalhoty!

Tyto kalhoty jsou vyrobeny z měkkých látek, které pomáhají udržet miminka v teple během chladných měsíců a zároveň je udržují v chladu během horkých měsíců.

Navíc se snadno oblékají a svlékají díky elastickým pasům, které umožňují pohodlné obepnutí pasu jakékoli velikosti, aniž by bylo nutné zapínat je na knoflíky nebo zipy!

Jak ušít dětské tepláky

Jak ušít dětské tepláky? Tuto otázku si klade mnoho lidí. Existuje mnoho různých stylů dětských tepláků, ale všechny se šijí podle stejného základního vzoru. Jediné, co se může měnit, je jejich délka a šířka.

Vzor na šití dětských tepláků se skládá ze dvou částí: jedna část má tvar obdélníků, kterými budete šít nohavice a pas kalhot.
Druhá část má tvar obráceného lichoběžníku a bude sloužit k vytvoření rozkroku kalhot.

Abyste si tento proces usnadnili, doporučuji použít šicí stroj s funkcí automatické knoflíkové dírky. Tímto způsobem nebudete muset trávit čas ručním šitím (které by trvalo mnohem déle).

Postup šití dětských tepláků

  • Existuje mnoho různých metod šití dětských tepláků, ale všechny se omezují na stejné základní kroky:
  • Vyberte správnou velikost vzoru na základě měření od pasu po kolena vašeho dítěte, případně i s měřením boků.
  • Dobrým výchozím bodem je o 6 cm větší obvod pasu plus 2 cm přídavek na švy na každé straně pro boční švy a 4 cm přídavek na švy na každé straně pro spodní lemování.
  • Vystřihněte kousky látky podle střihu. Sešijte první přední díl a pak druhý. Nakonec to sešijte dohromady.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si dětské oblečení:

Pokračujte v čtení blogu: