Jak naučit dítě mluvit?

Naučit dítě mluvit je v dnešní době nelehká úloha. Protože v dnešní době na děti není čas, nebo alespoň ne tolik, kolik bychom si sami přáli jim věnovat. Ale dítě si nejvíce slovní zásoby vezme právě od nás. Děti jsou úžasné v tom, že spoustu věcí velmi rychle odkoukají a dokážou se po nás opičit. A proto je nejlepší, když se během dne potkají s hodně slovy. A čím menší jsou tím, je to lepší a důležitější.

jak-naucit-dite-mluvit

Jak naučit dítě mluvit (Zdroj: Freepik.com)

Kdy začínají děti mluvit?

Některé studie uvádí, že se má začít mluvit na dítě vlastně od doby, když je ještě plodem v maminčině bříšku. Protože dítě slyší už i v bříšku. A tak některé maminky čtou svému bříšku. Já jsem hodně poslouchala Kabáty a když jsem pak poslední měsíc musela ze zdravotních problémů ležet, koukala jsem na Doktora House. A když se náš malý narodil, znělka ze seriálu ho uklidnila vždycky. Takže možná něco na tom je… Když byl už jako miminko na světě, začali jsme číst pohádky. Zároveň to byl vlastně i náš odpočinek a také to byla krásná společná večerní chvilka, na kterou jsme se těšili všichni. Já, manžel a syn. Jinak se obecně doporučuje na dítě hodně mluvit při jakékoli příležitosti. Prostě stále si s ním povídat.

Takže jedinou a vhodnou metodou je mluvit, mluvit, mluvit, mluvit. Dítě pak taky bude jen a jen mluvit. Ale zase pak nebudete mít problém s tím, že dítě vám nemluví. I když třeba do tří let, že dítě tolik nemluví problém není. Hlavní je, jestli rozumí tomu, co se po něm chce a umí úkol splnit. Hold někteří naši miláčci jsou trochu línější a jenom se jim nechce a pak přijde den, kdy spustí první slovo a překvapí všechny. Když i později má dítě problém, tak je vhodné v době 4 let se začít ptát po odbornících. Po logopedii. Protože tam dítěti pak pomohou a především i rodičům poradí co a jak zkoušet. A nebojte není to žádné trápení. Pokud tam musíte jít, mějte na paměti, že jsou to odborníci a dokáží jak naučit dítě mluvit vám pomoci natolik, že vás začne z dítěte bolet hlava a budete se těšit až půjde do školy, nebo školy a vy budete mít chvilku klidu.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si na Dudlu dárky z knihkupectví:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení