UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat střední školu?

Naše záliby a vlastnosti mají zásadní vliv na to, co se rozhodneme studovat a čemu bychom se v životě rádi věnovali. Každý si vybírá střední školu podle svého nejlepšího svědomí a uvážení a tak, jak to doopravdy cítí. V tomto článku se podíváme na to, jak si dobře vybrat střední školu.

jak-vybrat-stredni-skolu

Jak si mám vybrat střední školu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak správně vybrat střední školu

Každé dítě si projde nejprve školkou, pak povinnou základní školou a nakonec stojí před rozhodnutím, na kterou střední školu se přihlásí. A pokud má člověk zájem a chuť se dále vzdělávat, pokračuje studiem na vysoké škole.

Každý má nějaké své koníčky a záliby. V období od předškolního věku až do dospělosti se utužují naše charakterové vlastnosti a zjišťujeme, co nás baví a naplňuje. Někoho baví zpěv, jiného kreslení, dalšího hra na klavír. Někdo se zase více vyzná v technologiích a jiný má opravdu vřelý vztah k dětem.

Někoho zase naopak rodiče tlačí na střední školu, kterou chtějí oni, což není dobře. Někteří rodiče pro své děti chtějí sice to nejlepší, ale neuvědomují si, že jejich dítě by mohlo bavit a dělat šťastným něco úplně jiného, co se liší od představ rodičů.

Když jsem dělala přijímací zkoušky na střední školu já, měla jsem možnost podat si přihlášky na dvě střední školy. Nevím aktuálně, jak je to teď, ale možná, že je to stejné.

hracky-pro-deti

Já jsem si vybrala podle toho, co mě baví a naplňuje – podala jsem si tedy přihlášku na dvě střední školy, první byla na gymnázium s humanitním zaměřením (to znamená jazyky, které mě doteď neskutečně baví) a druhá byla na střední vinařskou školu (jsme taková vinařská rodina a já už se ve víně trochu vyznám, takže proto).

Nakonec jsem udělala přijímací zkoušky a vybrala jsem si gymnázium s humanitním zaměřením, tedy jazyky. Můj názor je, že každý by měl studovat to, co ho baví a neměl by se nechat nikým do ničeho tlačit a nutit, protože to je pak o ničem.

Rady pro výběr střední školy

  1. Zjistěte, co vás baví - co vás naplňuje, co vám jde 
  2. Poznejte různé obory - vydejte se na dny otevřených dveří do středních škol nebo na veletrh škol, kde se dozvíte užitečné informace o otevíraných oborech a studiu obecně
  3. Zjistěte, jaký má váš zvažovaný obor uplatnění
  4. O výběru střední školy začněte uvažovat co nejdříve - nejlépe už v 8. třídě základní školy

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: