UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak nakreslit opici?

Když přemýšlíte, co byste vlastně mohli nakreslit, dalším takovým tipem pro kresbu ode mě pro vás je namalovat opici. Opici můžete namalovat opravdu všemi různými způsoby, jelikož opice je velice aktivní zvíře (leze po stromech, je docela rychlá).

jak-nakreslit-opici

Jak nakreslit opici? (Zdroj fotky: Freepik.com)

My si ale dneska ukážeme jeden jediný způsob, jak nakreslit opici, nakreslíme totiž jenom její obličej. To je opravdu ta nejlehčí a nejlepší verze pro ty, kteří s malováním teprve začínají a experimentují a chtěli by vyzkoušet namalovat zase něco nového, aby se toho zase více naučili a zdokonalovali se ve svém koníčku – kreslení. Přesněji budeme totiž kreslit obličej opice s vyceněnými zuby.

Jako první si uděláme nákres a obrys opice s vyceněnými zuby. Začneme tedy tím, že uděláme velký a velmi prostorný oblouček, který v našem případě bude značit hlavu opice, kterou kreslíme. Od obloučku zleva i zprava uděláme opravdu malinké úzké obloučky (to značí uši opice). Jak už jsme kreslili první oblouček, který značil hlavu, pod něj uděláme ještě jeden trochu šikmý oblouček.Ten dělí srst opice od obličeje. Nakonec si najdeme konce těchto obloučků a z nich uděláme dolů další velký kulatý oblouček.

vytvarna-vychova

Základ opice máme namalovaný a teď ještě postupně je třeba domalovat to, co je potřeba. V dolním obloučku vyznačíme ještě dva obloučky, které mají značit ústa opice (nakonec budou vyceněná) a do volného místa ve středu nakreslíme vyceněné zuby opice (jako rovnoměrné čtverečky).

Do obličeje dokreslíme oči opice (ty nakreslíme jako dvě kolečka s černými tečkami) a také bychom ještě pro vylepšení kresby mohli nakreslit obočí opice (opice tak bude vypadat opravdu lépe). Samozřejmě když kreslíte opici, není nutno kreslit oči a obočí, ale pokud chceme nakreslit začátečnickou kresbu, je to lepší. Samozřejmě je to na každém z nás a nikoho do ničeho vůbec nenutím.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: