UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zabavit děti na oslavě?

Pokud jste se rozhodli vašim uspořádat dětskou oslavu, kromě zařizování občerstvení budete muset vymyslet také nějakou tu vhodnou zábavu, aby se oslavenec ani jeho hosté během dne nenudili. Jiný program bude přirozeně vhodný pro pobyt uvnitř, jiný zase venku.

jak-zabavit-deti-na-oslave

Jak zabavit děti na narozeninové oslavě (Freepik.com)

Jak zabavit děti na oslavě venku

V případě, že se oslava bude konat venku, ať už na zahradě nebo v parku, máte spoustu možností, jak všechny zabavit. Nabízí se třeba různé kolektivní hry. Oslavy se také nezřídka konají u vody, tam můžete děti zabavit tím, že jim dáte do ruky malý proutek a necháte je lovit malé čudly na žížaly, rohlíkový boilies nebo na sladkou kukuřici.

Také můžete pozvat třeba kouzelníka. Ten může svoje triky přizpůsobit konkrétnímu věku zúčastněných. Pozvat si můžete i klauna nebo animátory, kteří se díky svým bohatým zkušenostem postarají o kvalitní a pestrý program, díky kterému nuda nebude mít šanci.

Na vaši zahradu si také můžete pronajmout nafukovací skákací hrad. Taková party pak bude top u všech zúčastněných dětí. Ty se budou moci parádně vyřádit a zaskákat si a nejspíš už je ani nebude zajímat nic jiného.

Venku můžete uspořádat i dětské olympijské hry. Vymyslete konkrétní disciplíny podle věku dětí. Jako odměna nesmí chybět medaile. Super je taky zábava s obřími duhovými bublinami. Stačí jen pořídit potřebné náčiní a o parádní náplň slavnostního odpoledne je postaráno. Extra velkým bublinám zkrátka nikdo neodolá a všichni se budou chtít na jejich vytváření podílet.

hracky-pro-deti

Jak zabavit děti na oslavě doma

A když se počasí nevydaří nebo je narozeninová oslava naplánovaná uvnitř? Pak můžete do programu zařadit třeba dětskou diskotéku. Party můžete uspořádat také v některém z dětských center. Větší děti pak ocení prostory typu Jumppark, kde se budou moci úžasně vyřádit díky obřím trampolínám.

Jak venku, tak i uvnitř můžete uspořádat nejrůznější typy soutěží o ceny. Jakmile je totiž na dosah nějaká lákavá výhra, nikdo neodolá a u dětí to platí dvojnásob. Co třeba strefování se nějakým předmětem na cíl nebo házení míčku do koše? Fantazii se meze nekladou.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: