UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Youtube písničky pro děti?

Na kanálu Youtube nemusíte hledat pro děti jen animované pohádky. Najdete tu i spoustu zábavných písniček, které je budou všestranně rozvíjet. Kromě zpívání si s aktéry mohou třeba i zacvičit nebo obohacovat svou slovní zásobu o anglická slovíčka. Vašim ratolestem tak můžete dopřát mnoho hudebních zážitků. A co ve světě Youtube pro děti momentálně nejvíce letí?

youtube-pisnicky-pro-deti

Youtube dětské písničky (Zdroj: Freepik.com)

Lidové písničky pro děti na youtube

Samozřejmě nesmí chybět česká klasika. V nabídce tak naleznete tradiční české a lidové písničky a říkanky, díky kterým se je i děti samy mohou naučit. Ty jsou doplněny o animace příhodné ke konkrétní písni. Nechybí tak písničky jako:

  • Kočka leze dírou
  • Travička zelená
  • Prší, prší
  • Pod našima okny
  • Já husárek malý,
  • Černé oči
  • ...a mnoho dalších

Lidové písně v tak trochu jiném podání pak nabízí „Bibibum“. Pod tímto pseudonymem se ukrývá zpěvačka Kateřina z Českých Budějovic, která se zábavnou formou pouští do zpívání právě oněch lidových písní. Její videoklipy jsou jednoduše zábavné a není se čemu divit, děti si zkrátka tuto copatou usměvavou zpěvačku rychle oblíbí.

Na kanálu Youtube jsou také velmi populární Čiperkové. Jde o partu dětí, kteří nejen zpívají, ale také tancují a jejich videa jsou více velmi zábavná. Velice rychle si dovedou získat nejednoho dětského diváka.

Pokud máte rádi kapelu Vypsaná fixa, zadejte si do vyhledávače na Youtube "Mixle v pixle". Je to album, které Vypsaná fixa natočila speciálně pro ty nejmenší a najdete na něm nejen klasické české lidovky, ale taky předělávky slavných rockových balad.

hracky-pro-deti

Dalším úspěšným interpretem je pak Fíha Tralala, která možná na první pohled vypadá tak trochu bláznivě, ale o tom to je. Její písničky děti prostě milují. Nadšené ale budou i pokud jim pustíte některý z vtipných a zábavných videoklipů z dílny dvojice Štístka a Poupěnky. Jejich hity jako Mňamáček, Hejbni kostrou nebo Tanči, tanči nenechají nikoho v klidu posedět.

Jejich písničky, kromě toho, že jsou vtipné, jsou také navíc poučné. V podobném duchu se pak nesou klipy jejich slovenských kolegů, kteří vystupují pod pseudonymy Smejko a Tanculienka. A v jejich případě vůbec nevadí, že zpívají slovensky. Repertoár této populární hudební dvojice je totiž velmi zábavný, vtipný a plný dobré nálady.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: