UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kroužky pro děti

Různé zájmové kroužky jsou vhodné již pro děti předškolního věku. Na jejich nabídku můžete narazit buď už v mateřské škole nebo pak v pozdějším věku v rámci základní školy. Můžete si ale vybrat i z mimoškolních aktivit od různých institucí jako je například Dům dětí a mládeže a dalších podobných. 

krouzky-pro-deti

Kroužky pro děti (Freepik.com)

Kroužky v mateřské škole

V rámci mateřských škol se nejčastěji setkáváme se zájmovými kroužky jako je Chovatelský kroužek, kde se děti mohou nejen dozvědět důležité a zajímavé informace o zvířatech a péči o ně, ale také si mohou daná zvířata prohlédnout zblízka. 

V rámci školky pak můžete narazit třeba i na keramický kroužek. Ten je ideální pro všechny děti předškolního věku. Díky němu dochází k podporování fantazie, rozvíjení kreativity a jemné motoriky. Pro malé holčičky pak často bývá kroužek taneční, kde se mohou naučit různé kreace a základní taneční prvky.

Obvyklý bývá v předškolním věku také kurz angličtiny. Nejedná se samozřejmě o klasickou výuku angličtiny jako takovou. Děti se učí slovíčka spíše zábavnou a hravou formou, která je pro ně přirozenější a zajímavější. Získají tak potřebný základ a průpravu pro výuku anglického jazyka na základní škole.

Kroužky pro větší děti

Pro starší děti už je pak nabídka zájmových kroužků poměrně široká, každý si tak najde to svoje, co ho baví a v čem je dobrý. Mezi nejčastější aktivity tohoto typu pro starší děti pak patří třeba fotbal, karate, judo, šachy, aerobik, florbal, atletika, badminton, freestyle dance a další.

hracky-pro-deti

Oříškem může být, jakou konkrétní volnočasovou aktivitu dítěti vybrat a jaké množství. Kolik jich je ažaž a kolik jich váš potomek během týdne zvládne? I když toho vaše ratolesti třeba baví hodně a jeví zájem o více kurzů, důležité je nepřetěžovat je přílišným množstvím zájmových kroužků. Musí mít dostatek prostoru na přípravu do školy, a především také na důležitý odpočinek.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: