UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat digestoř?

V kuchyni bez digestoře si provoz dokáže představit málo kdo. Ale jak vybrat tu správnou, když je v prodeji velké množství značek a modelů od běžných se standardní výbavou až po luxusní modely vybavených moderními technologiemi?

jak-vybrat-digestor

Digestoř jak vybrat? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si vybrat digestoř

Digestoř vás zbaví vlhkosti, která může poškodit okolní skříňky, ale i mastnoty, která se usazuje na skříňkách, záclonách a v případě propojené kuchyně s obývákem i na nábytku nebo sedačce. Pachy vzniklé při vaření se nebudou šířit a vy se budete cítit příjemně v dobře odvětraném bytě. Jedním z nejdůležitějších parametrů výběru je výkon neboli kapacita a hlučnost.

Digestoř bude muset vyčistit vzduch nejen v kuchyni, ale často i v přilehlé jídelně, obývacím pokoji, či jiné propojené místnosti. Za praktické příslušenství se považuje zpětná klapka, která zabraňuje pronikání studeného vzduchu zvenčí, a brání tak úniku teplého vzduchu z místnosti. V případě společné větrací šachty se k vám nedostanou nežádoucí pachy více od sousedů.

Jakou digestoř vybrat

Existuje několik typů digestoří. Komínové digestoře nežádoucí pachy vyvedou mimo objekt přes otvor nebo speciální větrací šachty. Mají velký výkon, a tak se hodí hlavně do větších kuchyní. Nevýhodou je, že zabírají na zdi mnoho místa. Ostrůvková digestoř se hodí nad sporáky uprostřed místnosti. Připevníte jí na strop, odkud vede potrubí. Vestavnou digestoř šikovně skryjete ve spodu kuchyňské skříňky. Bude téměř neviditelná, ale i tak odsaje všechnu páru a pachy.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: