UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat podlahu?

Podlaha je jedním z nejdůležitějších prvků domova. Dělá domov útulnější a modernější. Zároveň se jedná o dlouhodobou investici, a tak je potřeba vybírat s rozmyslem. Taková podlaha v každé domácnosti dostává dennodenně pořádně zabrat, proto se vyplatí zaměřit se kromě jejího vzhledu i na případnou odolnost.

jak-vybrat-podlahu

Jak vybrat barvu podlahy? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jakou podlahu vybrat

Vybrat tu pravou podlahu může být leckdy oříšek. Na trhu je v dnešní době dostupná dlouhá řada typů a dekorů podlah. Podle čeho se orientovat a jakou vybrat tak, aby vyhovovala celé vaší rodině nejen z hlediska designu, ale také co do praktičnosti?

Materiál a barvy

Podlahovou krytinu se vyplatí zvolit spíše v neutrálních barvách tak, abyste pak neměli problém se sladěním nábytku a doplňků. Menším a tmavším místnostem rozhodně prospějí světlé odstíny, tmavé podlahy zase vytvářejí skvělé kontrasty se světlými stěnami. Pokud máte rádi přírodní materiály a venkovský styl, bude pro vás nejspíš jasnou volbou dřevěná podlaha. V oblasti umělých materiálů si pak svoje místo na výsluní vybojoval vinyl, který je velmi trendy.

Dřevěná podlaha

Výhodou dřevěných masivní podlah je jejich velmi dlouhá životnost. Dokonce je možné ji několikrát zbrousit a opět nalakovat, tím se tak její životnost o něco prodlouží. Nevýhodou je pak poměrně vysoká pořizovací cena. Nestárnoucí klasikou je pak dřevěná plovoucí podlaha, která se snadno udržuje a nabízí široké možnosti co do výběru odstínu.

Vinylová podlaha

Čím dál větší popularitě se těší vinylová podlaha. Ta nabízí moderní design a snadnou údržbu. Na dotek je tento materiál velmi příjemný. Navíc ji pořídíte za příznivou cenu.

Náročnost na údržbu

Při výběru vhodné podlahové krytiny je nutné také myslet na to, jak náročná je na údržbu. Dřevěné podlahy je nutné udržovat pravidelně v čistotě, jinak by mohlo dojít k jejímu poškrábání. Pozor ovšem na mokré čištění, tento typ podlah by totiž neměl přijít tak často do kontaktu s vodou. Ty z umělých materiálů jsou pak o něco odolnější.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: