Jak vybrat podlahu?

Podlaha je jedním z nejdůležitějších prvků domova. Dělá domov útulnější a modernější. Zároveň se jedná o dlouhodobou investice, a tak je potřeba vybírat s rozmyslem. Taková podlaha v každé domácnosti dostává dennodenně pořádně zabrat. A tak se vyplatí zaměřit se kromě jejího vzhledu i na případnou odolnost.

jak-vybrat-podlahu

Jak vybrat podlahu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Ovšem vybrat tu pravou může být leckdy oříšek. Na trhu je v dnešní době dostupná dlouhá řada typů a dekorů podlah. Podle čeho se orientovat a jakou vybrat tak, aby vyhovovala celé vaší rodině nejen z hlediska designu, ale také co do praktičnosti?

Podlahovou krytinu se vyplatí zvolit spíše v neutrálních barvách tak, abyste pak neměli problém se sladěním nábytku a doplňků. Menším a tmavším místnostem rozhodně prospějí světlé odstíny, tmavé podlahy zase vytvářejí skvělé kontrasty se světlými stěnami. Pokud máte rádi přírodní materiály a venkovský styl, bude pro vás nejspíš jasnou volbou dřevěná podlaha. V oblasti umělých materiálů si pak svoje místo na výsluní vybojoval vinyl, který je velmi trendy.

Výhodou dřevěných masivní podlah je jejich velmi dlouhá životnost. Dokonce je možné ji několikrát zbrousit a opět nalakovat, tím se tak její životnost o něco prodlouží. Nevýhodou je pak poměrně vysoká pořizovací cena. Nestárnoucí klasikou je pak dřevěná plovoucí podlaha, která se snadno udržuje a nabízí široké možnosti co do výběru odstínu.

Čím dál větší popularitě se těší vinylová podlaha. Ta nabízí moderní design a snadnou údržbu. Na dotek je tento materiál velmi příjemný. Navíc ji pořídíte za příznivou cenu.

Při výběru vhodné podlahové krytiny je nutné také myslet na to, jak náročná je na údržbu. Dřevěné podlahy je nutné udržovat pravidelně v čistotě, jinak by mohlo dojít k jejímu poškrábání. Pozor ovšem na mokré čištění, tento typ podlah by totiž neměl přijít tak často do kontaktu s vodou. Ty z umělých materiálů jsou pak o něco odolnější.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení