UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat vinylovou podlahu?

Vinylová podlaha je oblíbenou volbou v mnoha domácnostech. Nabízí dlouhou řadu zajímavých odstínů, je příjemná na dotek a snadno se udržuje. Navíc se hodí i k podlahovému topení. Kromě toho jsou tyto podlahy i mimořádně odolné. Hodí se tak nejen do bytů a domů, ale také do kancelářských prostor, a to takřka do všech místností. Kromě barev můžete vybírat také z několika typů vinylu – lepený nebo zaklikávací systém. Jak vybrat tu pravou?

jak-vybrat-vinylovou-podlahu

Jak vybrat barvu vinylové podlahy? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak vybrat kvalitní vinylovou podlahu

Při výběru vinylové podlahy je třeba se zaměřit na několik parametrů. Nejen design je nutné brát v potaz, ale také typ vinylové podlahy, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Lepená vinylová podlaha

Jednou z možností instalace je pokládka lepením. Tento typ nabízí vysokou odolnost. Díky velmi silnému lepidlu snadno přilnou k zemi a poskytnou tak svým uživatelům potřebnou stabilitu a spolehlivost. Lepený vinyl je cenově dostupný a nenáročný na údržbu. Při jeho aplikování je ovšem důležité dodržet to, aby podklad byl zcela rovný. Občas se tak nevyhnete stěrkování. I sebemenší nerovnosti by na povrchu byly viditelné. Zároveň je nutné dbát na správné množství lepidla a jeho rovnoměrné nanesení.

Lepený vinyl je skvělou volbou v případě, že máte podlahové vytápění, a to z toho důvodu, že perfektně propouští teplo. Lepená vinylová podlaha a vlhkost není žádný problém, a proto se nemusíte obávat jeho použití ani v koupelnách. Lepený vinyl je sám o sobě levnější, ale zase je časově náročnější jeho pokládka.

Zaklikávací systém

Zaklikávací systém vás pak potěší jednoduchou a časově nenáročnou pokládkou. Click vinylová podlaha je finančně nákladnější než lepená varianta. Díky speciálnímu zámkovému systému jednotlivé díly, ve kterých je podlaha dodávána, do sebe bez problémů zapadnou. Pokládka jako taková je mnohem jednodušší a rychlejší. Pokud se nějaký z dílů poškodí, můžete jej bez problémů vycvaknout a nahradit dílem novým. To je velká výhoda oproti lepené podlaze.

Vinylová podlaha, ať už lepená nebo zaklikávací, je zkrátka skvělou volbou do každého interiéru.

Pro Dudlu napsala Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: