UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat skleník?

Skleník je skvělým pomocníkem pro každého vášnivého zahrádkáře. Důvodů, proč si na zahradu pořídit skleník by se našla spousta. Je ideálním řešením pro pěstování sezónní zeleniny. Využít se dá k předpěstování a pěstování rajčat a různých druhů okrasných nebo užitných rostlin. Skleník vám zajistí přísun zdravé zeleniny v bio kvalitě po celý rok. S předstihem si můžete přichystat sazeničky, které budou odolné a od kterých tak můžete očekávat bohatou úrodu šťavnatých a chutných plodů. A jak takový skleník vybrat?

jak-vybrat-sklenik

Jak si vybrat skleník? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak správně vybrat skleník

Pokud jste se rozhodli postavit na své zahradě skleník, vybírejte podle následujících parametrů.

Velikost skleníku

Při výběru skleníku se zaměřte především na jeho velikost. V případě, že plánujete úrodu pro čtyřčlennou rodinu, měl by to být skleník o velikosti minimálně 8 m2. Pokud ho budete využívat pouze a jen pro květiny postačí vám i rozměr menší. Vyplatí se zaměřit se i na jeho výšku, která by měla být alespoň 2 metry, a to z toho důvodu, abyste se v něm mohli pohodlně pohybovat a nemuseli jste se při procházení shrbovat.

Typ dveří

Nabízí se varianty jednokřídlých a dvoukřídlých dveří. Dveře mohou být dále také posuvné nebo usazené na pantech. Tyto nabízené možnosti se odlišují pouze co do velikosti vstupního prostoru.

Materiál konstrukce

Bude vás také čekat vybírání z nejrůznějších materiálů konstrukcí. Konstrukce tak může být z hliníkových profilů, která je lehká, ale přesto extrémně pevná a stabilní.

Další možností je konstrukce z pozinkované oceli. Ta je robustní a pevná, problémem není ani zatížení sněhem. Nejčastěji se u tohoto typu konstrukce setkáte s výplní ze skla.

Třetí variantou je pak konstrukce plastová, která je také lehká, ale přesto bytelná.

Výplní skleníku pak může být sklo nebo polykarbonát. Sklo vám zajistí perfektní propustnost slunečního záření, ale má i jednu nevýhodu, a sice horší izolační vlastnosti. Polykarbonát má o trochu menší propustnost slunce, ale je takřka nerozbitný a má i skvělé izolační vlastnosti.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: