UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vybrat tenisovou raketu?

Tenis je oblíbeným sportem mnoha lidí - od malých dětí až po vrcholové sportovce. Posilují se při něm svaly a pobyt na čerstvém vzduchu harmonizuje tělo i mysl. Kromě lepší fyzické i psychické kondice tento sport přispívá také ke zlepšení koncentrace a schopnosti rozhodovat se. Než se do tenisu pustíte, je nutné pořídit si kvalitní raketu. Podle čeho vybírat?

jak-vybrat-tenisovou-raketu

Jak si vybrat tenisovou raketu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si vybrat nejvhodnější tenisovou raketu

Rozhodli jste se, že budete hrát tenis a sháníte k tomu potřebné vybavení? Nebo zkrátka jen sháníte novou a lepší tenisovou raketu, protože vám ta dosavadní už dosloužila? Tak hurá do vybírání!

Začátečník nebo pokročilý?

Při vybírání rakety se rozhodujte především podle toho, zda je určena pro začátečníka či zkušeného tenistu, ženu, muže nebo dítě. Budete hrát rekreačně nebo závodně? I to je při výběru velmi důležité. Rozdíly jsou především v hmotnosti tenisové rakety. Pokud se jedná o ženu začínající nebo rekreační hráčku, pak je nejvhodnější volbou raketa o hmotnosti max. do 280 g. Lehká raketa se mnohem snadněji ovládá.

Pokud vybíráte raketu pro muže, pak je pro něj ideálním řešením tenisová raketa o hmotnosti od 275 g – 300 g.

Velikost rukojeti

Důležité je zaměřit se i na správnou velikost rukojeti neboli gripu. Je-li totiž rukojeť příliš silná, svádí to pak při hře ke křečovitému úchopu. Volte proto raději menší grip, který si případně můžete následně podle potřeby upravit vhodnou omotávkou.

Jak vybrat dětskou tenisovou raketu

V případě pořízení tenisové rakety pro dítě se její velikost odvíjí od výšky dítěte.

Hlava rakety

Jako začátečníci volte raději větší hlavu rakety. Její velikost udává plochu, kterou míček odpálíte. Menší hlava rakety je vhodná spíše pro zkušené hráče a odměnou jim pak bude přesnější odpal. Setkáte se i s různými délkami raket, a to v rozmezí od 680-690 mm. Kratší rakety jsou vhodné pro děti a juniory. Ty nejdelší jsou pak vhodné pro vyšší hráče.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: