Jak vybrat tenisovou raketu?

Tenis je oblíbeným sportem mnoha lidí. Posilujete při něm svaly a zároveň se také pořádně hýbete na čerstvém vzduchu. Dokonale při něm zpevníte svoje tělo. Kromě lepší fyzické i psychické kondice vám tento sport přispěje také ke zlepšení koncentrace a schopnosti rozhodovat se.

jak-vybrat-tenisovou-raketu

Jak vybrat tenisovou raketu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Rozhodli jste se, že budete hrát tenis a sháníte k tomu potřebné vybavení? Nebo zkrátka jen sháníte novou a lepší tenisovou raketu, protože vám ta dosavadní už dosloužila? Zjistěte, jak vybrat tenisovou raketu, tak aby vám maximálně vyhovovala po všech stránkách.

Při vybírání rakety se rozhodujte především podle toho, zda je určena pro začátečníka či zkušeného tenistu, ženu, muže nebo dítě. Budete hrát rekreačně nebo závodně? I to je při výběru velmi důležité. Rozdíly jsou především v hmotnosti tenisové rakety. Pokud se jedná o ženu začínající nebo rekreační hráčku, pak je nejvhodnější volbou raketa o hmotnosti max. do 280 g. Lehká raketa se mnohem snadněji ovládá.

Důležité je zaměřit se i na správnou velikost rukojeti neboli gripu. Je-li totiž rukojeť příliš silná, svádí to pak při hře ke křečovitému úchopu. Volte proto raději menší grip, který si případně můžete následně podle potřeby upravit vhodnou omotávkou.

Pokud se jedná o tenistu muže pokročilého nebo rekreačního hráček, který je zdatný, pak je pro něj ideálním řešením tenisová raketa o hmotnosti od 275 g – 300 g. V případě pořízení tenisové rakety pro dítě se její velikost odvíjí od výšky dítěte.

Jako začátečníci volte raději větší hlavu rakety. Její velikost udává plochu, kterou míček odpálíte. Menší hlava rakety je vhodná spíše pro zkušené hráče a odměnou jim pak bude přesnější odpal. Setkáte se i s různými délkami raket, a to v rozmezí od 680-690 mm. Kratší rakety jsou vhodné pro děti a juniory. Ty nejdelší jsou pak vhodné pro vyšší hráče.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení