UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Volant

Hračka dětský volant

Děti nemají v oblibě daleké cestování autem. Nudí se, kopou do sedaček před sebou, nebo se perou se svým sourozencem. Padají všetečné otázky: „Kdy už tam budeme?“ Řidič má v tu ránu pocit, že mu vyskočí bubínky z uší. Jeho oči začínají být čím dál víc unavené od soustředění se na silnici, a ještě na to, co se děje uvnitř vozu. Jak celou situaci zvládnout? Dát jim knížku, ať si čtou? Z vlastní zkušenosti vím, že to není zas tak dobrý nápad. Dítěti si neudělá dobře a do všeho toho zmatku přijde nevolnost.

Jedna z věcí, která pomůže zlepšit náladu v autě, je hrát různé hry. Nebo svým dětem dopřejte požitek ze samotného řízení. Ne, nebojte se. Nenavádím vás, abyste své milované dítě posadili za volant a ohrozili tak životy všech kolem sebe. Můžete jim však pořídit svůj vlastní. Tyto dětské volanty obsahují různé hry, při kterých se na cestách zabaví. Pokud by ho však hry omrzely, může si točit volantem a představovat si, jak celé vozidlo řídí svými pohyby právě on sám. Konečně se pak budete moci soustředit na řízení. Jen si vzpomeňte na úvodní scénku jednoho nejmenovaného animovaného seriálu, jak se miminko baví řízením.

Je jasné, že volanty se nemusí používat pouze v autech. Děti si s nimi můžou hrát i doma, kde si třeba z peřin vytvarují vlastní podobiznu vozu. Do pokojíčku, ale i právě do auta můžete pořídit kreslící magnetickou tabulku ve tvaru volantu. Nebudete muset neustále shánět papíry a gumu. Stačí jedním pohybem smazat nevyhovující obrázek a začít nanovo. Rozhodně pohodlné i v automobilu. Nakonec snad nezbývá nic jiného, než popřát šťastnou, ničím nerušenou cestu na krásnou klidnou dovolenou.

Pro Dudlu sepsal: Vojtěch Macháček

Víte, že nákupem volantu pro děti na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dětský volant nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.